Pažymėti daiktai – saugesni daiktai

Atšilus orams vis daugiau gyventojų važiuoja į gamtą, savaitgalius leidžia užmiesčio sodybose. Ne vienas, išvykęs pailsėti, grįžęs randa apvogtą sodybą, šoką sukelia ir gamtoje pasigedus mobiliojo ryšio telefono, dviračio ar kitų vertingų daiktų.

Vienas efektyvių būdų apsisauganti nuo vagišių – daiktų žymėjimas, padedantis lengviau išsiaiškinti nusikaltimą, nustatyti, kam daiktas priklauso.

Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai visą birželio mėnesį vykdė prevencines priemones, skirtas užkardyti vagystes, visose seniūnijose žymėjo gyventojų daiktus. Didesnių daiktų (buitinės, sodo bei daržo technikos) apylinkės inspektoriai vyko žymėti net į gyventojų namus. Viena poilsiaujanti šeima labai nustebo, kai pareigūnai pasakė, jog paslauga nieko nekainuoja, tereikia turėti asmens tapatybę bei daikto įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Vykdoma daiktų žymėjimo akcija buvo patenkinti ne tik negyvenamų sodybų šeimininkai, bet ir vaikai. Pastarieji skubėjo pas policininkus žymėti dviračių, kompiuterių, telefonų, rūpinosi ir mažaisiais broliais, sesutėmis, kurių „turtą“ papuošė specialūs lipdukai.

Visiems asmenims, žymėjusiems vertingus daiktus, policijos pareigūnai primena: vagystės atveju būtina pranešti apie tai, kad dingęs daiktas buvo žymėtas.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė