Paženklintieji „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai“

 Balandžio 15-ąją – Pasaulio kultūros dieną – Rokiškio rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius sidabro ženklu „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai“ apdovanojo VšĮ Rokiškio jaunimo centro dailės mokytoją, tapytoją Raimondą Gailiūną ir tautodailininką Vidmantą Zakarką.

Šiuos ženklus, sukurtus Rokiškio krašto Garbės piliečio, Lietuvos dailininko, juvelyro, skulptoriaus, medalininko Petro Garškos, savivaldybė teikia nuo 2011 m.

 

Jis moko pajusti ir suprasti

Apdovanoti R.Gailiūną, Rokiškio dailės mokykloje dirbantį nuo 1994 m., ir pasiūlė VšĮ Rokiškio jaunimo centras. „Raimondas moko vaikus tapybos, spalvinės raiškos, kompozicijos; skatina vaikus laisvai kurti ir nevaržomai reikšti savo mintis, orientuotis meno pasaulyje; moko dailės teoriją susieti su praktika, pajusti ir suprasti dailės kūrinius, ypač stebint šiuolaikinę dailę; noriai dalinasi savo patirtimi”, – rašoma teikime apdovanojimui. Čia pat primenama, jog tapytojas vykdo švietėjišką kultūrinę veiklą, organizuoja tapybos ir kompozicijos pamokas suaugusiesiems.

2007 m. R.Gailiūnas buvo išrinktas Panevėžio apskrities metų dailininku; Tarptautinėje menų mugėje ARTVILNIUS`13 tapytojas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos menininku; 2014 m. apie jį sukurtas Enrikos Striogaitės dokumentinis filmas „Neužtikrintas saugumas”, išleistas R.Gailiūno darbų katalogas.

Nuo 1992 m. R.Gailiūnas – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, priklauso dailininkų klubams „Angis”, „Roda”. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės, Rokiškio krašto muziejai, Panevėžio dailės, Biržos „Portfolio“ galerijos, LDS Panevėžio skyriaus „Galerija XX”, Lietuvos ir užsienio kolekcininkai. Balandžio 16 d. R.Gailiūno paroda atidaryta Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre.

Anot Rokiškio jaunimo centro dailės mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Rimantės Gilienės, tapytojo indėlis į Rokiškio krašto kultūrą yra didžiulis.

 

Nuolankumas dirbti su vaikais

V.Zakarka – vienas žymiausių rajono medžio drožybos dailininkų, visai šaliai žinomas kryžiumi, „Misijos Sibiras`12″ dalyvių gabentu į Chakasijos Respubliką ir pastatytu Maturo kaimelyje, o kitais metais – dar vienu, išvežtu į Krasnojarsko kraštą; paminklais Rokiškio rajono Panemunėlio bažnyčios šventoriuje švietėjui Jonui Katelei, Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių paminėjimui…

Didžiulė šio žmogaus charakterio vertybė – nuolankumas dirbti su vaikais ir jaunimu; mugėse ir šventėse dažnai jį sutiksi ne pardavinėjantį savo mėgstamus drožti šaukštus, o bemokantį drožybos kitus.

Mokėsi Vidmantas Vilniaus statybos technikume, čia įgijo techniko-statybininko specialybę. Drožinėti pradėjo 2003 m.; drožybos pradžia jis vadina miniatiūrinę moters figūrėlę paties sumeistrauto burlaivio modeliui. O jau po metų jis dalyvavo Rokiškio krašto muziejaus konkursinėje parodoje Liongino Šepkos premijai laimėti. Nuo 2008 m. V.Zakarka yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Jis – dažnas parodų, konkursų ir plenerų dalyvis. Jo, todėl ir Rokiškio, vardas žinomi Ukmergės „Aukso vainiko”, tautodailininkų ataskaitinėse Panevėžio apskrities ir respublikinėse parodose…

2009-aisiais ir 2013-aisiais V.Zakarkai suteiktas „Metų tautodailininko“ vardas. Ir štai jis paženklintas „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai“.

   

 

Įteikti kategorijų pažymėjimai

2014 m. Lietuvos liaudies kultūros centras po Dainų šventės apžiūros Rokiškio kultūros centro folkloro ansambliams „Gastauta” (vadovai Nida Lungienė ir Giedrius Viduolis) ir „Saulala” (vadovai Dalia ir Eugenijus Deksniai), Rokiškio liaudies teatrui Rokiškio kultūros centro kameriniam moterų chorui (vad. Giedra Markevičienė) suteikė (pratęsė) aukščiausią – pirmą, – kategoriją. Centro vaikų folkloro ansamblis „Bitula” (vad. Jūratė Garnelienė) įvertintas antra kategorija. Kolektyvams buvo įteikti kategorijų pažymėjimai.

Vakaras buvo puikius Ramunės ir Vytauto V. Landsbergių koncertu.

 

Rita Briedienė

Justo Kačerausko nuotraukos