
Rokiškis turi sakralumo. Jį stiprina bažnyčia, jos istorija. Jį puoselėja vietos žmonių pagarba tradicijoms – senoms kaip dvarai, ilgalaikėms kaip teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“, naujoms kaip šv. Jokūbo kelio atšaka per Rokiškio kraštą, svarbioms kaip čionykštis verslas – muziejininkai net suskaičiavo: sūrio gaminiui sukako 55-eri.
Didžioji savaitė
Didžiąją savaitę prasidėjo Rokiškio rajono seniūnijų seniūnų nuotolinis viešas atsiskaitymas. Didįjį pirmadienį ataskaitą teikė Juodupės ir Kriaunų seniūnijos, šiandien 10 val. – Kamajų, 13 val. – Jūžintų, trečiadienį atitinkamomis valandomis teiks Rokiškio miesto ir Rokiškio kaimiškoji, ketvirtadienį – Pandėlio ir Kazliškio, penktadienį – Obelių ir Panemunėlio.
Plačiau atvėrė duris
Rokiškio krašto muziejus – viena lankomiausių Rokiškio rajono įstaigų, prie jos vartų autobusai veždavo turistus iš visos Lietuvos. Karantinas – išbandymas, bet jis neatėmė ne tik bendravimo, bet ir muziejaus darbuotojų bei lankytojų bendrystės: čia tiek įvairiausių edukacijų, konkursų ir parodų languose buvo surengta, kad kažin ar dar kur kitur tiek buvo. Apie viską papasakota, parodyta.
„Nu, nors vienas LT muziejus supranta, kas tai yra reklama ir socialiniai tinklai. Rašau 10+++,“ – Rokiškio muziejininkus vertina jų feisbuko bičiulis.
Malda maldelė: „Būtinai dėvėti apsaugines veido kaukes. Būtinai dezinfekuoti rankas. Būtinai laikytis saugaus 2 metrų atstumo tarp kitų lankytojų ir darbuotojų.“ Tai skelbia lankytojus vėl kviečiantis Rokiškio krašto muziejus. 10+++.
Beje, duris plačiau atvėrė ir skaitytojų šventovė – Juozo Keliuočio viešoji biblioteka.
Švenčių belaukiant
Kai šv. Jokūbo minėjimo diena – liepos 25 d. – išpuola į sekmadienį, skelbiami šv. Jokūbo metai. 2021-ieji būtent tokie. Kokių renginių laukia Rokiškis, per kurį driekiasi šv. Jokūbo piligriminio kelio atšaka?
Švenčių belaukiant, gal gi atsiras proga pakeliauti 192 km maršrutu, parengtu Rokiškio rajono VVG ir apimančiu bene 20 sakralinių, kultūrinių objektų ir dvasininkų atminimą. Ir reikia, ir verta leistis į pavasarinį šio įspūdingo krašto pažinimą.
Bet renginių tikrai bus: kaip temainfo.lt sakė Rokiškio krašto muziejaus direktorė Vaiva Kirstukienė, 2021-iesiems parašyti devyni projektai: penki jų finansuoti.
Čia, kur verslas
Verslumas – dar vienas rokiškėnų bruožas, prilygstantis religingumui. Pagarbų nuolankumą jam jaučia ir kaimyninių rajonų žmonės: juk rokiškėnai remia kupiškėnų, anykštėnų renginius. Kaimynams įdomu, kaip sekasi Rokiškio didžiosioms įmonėms: gailisi, kad į Kupiškį neatėjo „Duguva“, stebi, ar pavasario parodoje „Ką pasėsi…“ – pasiilgta šventė – gaus medalį „Ivabaltė“, smagu muziejininkų feisbuke atrasti, kad kovo 22 d. „Rokiškio sūrio“ pagrindiniam produktui sūriui sukako 55-eri. Brandus sūris.
Ne kur nors, o čia, Rokiškyje, kur verslas, agentūra „Versli Lietuva” atidaro centrą „Spiečius”. Virtualios įkurtuvės rengiamos kovo 31 d.: kartu bus atidaryti centrai Utenoje, Birštone, Plungėje, Ukmergėje ir Visagine. Iš viso Lietuvoje jau bus 13 „Spiečių“.
Pavasario pradžia pabjuro
Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia šį pavasarį ypač pagerbta: jos klebonui, dekanui Eimučiui Novikui suteiktas Rokiškio krašto garbės piliečio vardas.
Visgi pavasario pradžia subjuro: Rokiškio rajono tarybos dauguma – Tadas Barauskas, Greta Giriūnaitė, Ramūnas Godeliauskas, Vidmantas Karpavičius, Zenonas Viduolis, Vytautas Vilys, Dalia Lūžienė-Malijonienė, Dalia Maželienė, Lina Meilutė-Datkūnienė, Karolis Baraišys, Stanislovas Dambrauskas susilaikė balsuojant už Krašto garbės piliečio suteikimą sąjūdiečiui Leonui Jankauskui. O Aušra Gudgalienė balsavo prieš šio žmogaus kandidatūrą tokiam įvertinimui.
Bet gal gi nebus pavasaris šaltas? Kaip sakė tausojamosios žemdirbystės Kalvių ūkininkas Jonas Venslovas, dar truputis, ir jau kinkys laukuosna arklius.