Pavasarį aktyvėja ilgapirščiai

Išvengti turto vagysčių vis sunkiau. Tobulinamos ne tik apsaugos priemonės – tobulėja ir ilgapirščiai.

Pasak policijos pareigūnų, kaip ir pernai, vagys labiausiai vertina namuose paliktus grynuosius pinigus, juvelyrinius dirbinius, įvairiausią kompiuterinę ir buitinę techniką, mobiliuosius telefonus, meno kūrinius ir net alkoholinius gėrimus. Jie į patalpas patenka, sugadinę durų spynos užraktą, išlaužę duris ar išdaužę lango stiklą. Be to, atšilus orams, pastebimas dažnesnis sandėliukų, rūsių ir garažų plėšimas – išnešamos žoliapjovės, automobilių padangos ir ratlankiai, įvairūs sodo ir daržo įrankiai.

Kaip teigia Panevėžio rajono pareigūnai, atėjus pavasariui, gerokai padaugėja vagysčių iš ūkininkų, žemės ūkio bendrijų, vienkiemių gyventojų. Atsižvelgiant į vagysčių, plėšimų ir kitokių nusikalstamų veikų nuosavybei augimo tendencijas, siekiama gerinti tokių nusikaltimų ištyrimą, vykdyti prevenciją.

Panevėžio rajono policija ragina gyventojus aktyviau rūpintis savo turto apsauga. Kad būtų užtikrinta efektyvi būsto ir asmeninio turto apsauga, pareigūnai kviečia pasirūpinti svarbiausiomis priemonėmis: kokybiškais langais, durimis, spynomis, puoselėti draugiškus santykius su kaimynais ir nepamiršti būsto draudimo.

Kruopščiai analizuodami kiekvieną plėšimo, vagystės, sukčiavimo atvejį, pareigūnai ieško naujų techninių ir organizacinių būdų, kaip geriau apsaugoti žmones, jų turtą, kaip gerinti viešųjų paslaugų visuomenei kokybę. Prasidėjus lauko darbams kasmet padaugėja vagysčių iš sandėlių. Vagiamos trąšos ir grūdai, degalai, žemės ūkio technika ir jos dalys, bičių aviliai. Avilų vagysčių pastaraisiais metais užfiksuojama itin daug. Vagišius vilioja brangi žemės ūkio technika, dažnai laikoma neaptvertose nuošaliose vietose, paliekama be priežiūros.

Policija kreipiasi į seniūnus, kad informuotų žmones apie efektyvias turto apsaugos priemones, suteiktų informaciją apie organizuojamą technikos, daiktų, bičių avilių žymėjimą.

Policija prašo visų gyventojų atidžiau stebėti įtartinus automobilius gyvenvietėse, rūpintis savo turto apsauga, aptverti nuošaliose vietose esančią žemės ūkio techniką ir ragina bendruomenes aktyviau burtis į saugios kaimynystės grupes, nes tai yra efektyvus būdas siekti saugumo gyvenamojoje aplinkoje. Prašoma, pastebėjus sukčiavimo, vagysčių atvejus, pranešti telefonu 112 arba anoniminiu Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonu (8 45)  503 333; www.beseselio.lt.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities  VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė