Paulius Pranckūnas: Kupiškyje pavyko išnuomoti automobilį

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas.

Artėja kupiškėnų žymusis Tarptautinis folkloro festivalis „Lingaudala”, liepos 10-12 dienomis sukviesiantis į Kupiškį daugybę svečių. Ar Kupiškis pasiruošę juos priimti?

Kupiškėnų galimybes suteikti savo svečiams nakvynę neblogai atspindėjo Europos triatlono varžybos, surengtos birželio 5-6 dienomis. Kupiškyje dalyvavo Baltarusijos, Belgijos, Kanados, Naujosios Zelandijos, Rusijos, Slovakijos, Latvijos, Estijos, Izraelio, Turkijos, Švedijos, Lenkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Kroatijos ir Lietuvos sportininkai bei jų treneriai, masažistai. Nakvynės prašė pusė šių šalių sportininkų, apie 170 žmonių; jų apgyvendinimo rūpestis teko Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktoriui Pauliui Pranckūnui.

– Baltarusijos, Rumunijos sportininkai prašė suteikti tokias patalpas, kuriose būtų virtuvėlė, ir žmonės patys galėtų gamintis maistą. Baltarusijos komandoje buvo 78 žmonės, jiems labai tiko Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos 2 žvaigždučių viešbutėlis, – teaminfo.lt sakė P.Pranckūnas.

– Čia gyvenantiems žmonėms stigo interneto paslaugos. Ar tiesa, kad tai užsieniečiams sukėlė šiokį tokį šoką? – klausėme P.Pranckūno.

– Mokykla turi kompiuterijos klasę. Ši problema buvo išspręsta, – sakė direktorius.

Bene labiausiai reiklūs – ko gero, ir sau, nes pelnė visas prizines vietas – buvo Turkijos triatlonininkai, netikėtai pareiškę norą išsinuomoti automobilį.

– Kupiškis tokių paslaugų neteikia. Tačiau turkai sportininkai gyveno „Jantos“ viešbutyje; jo savininko Bronislovo Domžos sūnus Mindaugas išsprendė problemėlę, išnuomojęs turkams savo 8 vietų autobusiuką, – sakė pašnekovas.

Pakalbintas B.Domža pasakojo:

– Prieš Kalėdas į Panevėžį buvo atvykusi norvegų grupė. Apskrities centre jie nesugebėjo išsinuomoti automobilio; rado du, bet nė vienas nebuvo draustas KASKO draudimu. O ką jau kalbėti apie tokią paslaugą Kupiškyje? Vis svarstome, ar nevertėtų „Jantai“ įsigyti automobilio nuomai, tačiau ir tokia paslauga labai retai teužsakoma; turėtume reklamuotis aplinkiniuose miestuose, – temainfo.lt sakė verslininkas B.Domža.

„Jantoje“ patogiai galėtų apsigyventi 40 svečių; yra kambarių, kuriuose pastatytos dviaukštės lovos, todėl iš viso čia gali nakvoti 60 asmenų.

Estai, kroatai buvo apgyvendinti „Kupiškio marių viloje“.

Anot P.Pranckūno, nakvynės rūpestis buvo įveiktas sklandžiai.

Vienu metu Kupiškio rajone nakvynę rastų apie 400 žmonių; kupiškėnai skaičiuoja 7 kaimo turizmo sodybas, du viešbučius/motelius, vienus svečių namus ir kempingą.

Kupiškėnams mielai pagelbėtų kaimynai. Rokiškio verslininkai mieste siūlo viešbučius „Pas Angelę“, „Leokordį“, „Pagundą“, „Nakvynę Rokiškyje „B&B“, „Raimundėlio svečių kambarius“, „Saldų sapną“; teikiama trumpalaikė patalpų nuoma. Rokiškėnai skaičiuoja 18 kaimo turizmo sodybų.

Anot Rokiškio bendrovės „Ivabaltė“ generalinio direktoriaus Irmanto Tarvydžio, jau keleri metai jo bendrovė savo gimtadienio, į kurį kasmet pakviečiama apie 1000 žmonių, negali švęsti Rokiškyje, nes čia neturėtų kur apnakvindinti tiek svečių. Tokias šventes bendrovė rengia savo įmonėje šalia Kėdainių. Iki pastatant šį dviejų dalių statinį, kurio stiklinė dalis kartais virsta pokylių sale, „Ivabaltė“ savo šventes organizuodavo sostinės „Litexpo“ parodų rūmuose.

VšĮ Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas suskaičiavo: anykštėnai vienu metu gali suteikti nakvynę apie 1500 asmenų. Rajonas skaičiuoja 36 kaimo turizmo sodybas; šiemet duris atvėrė nauja sodyba „Pas drambliuką“ netoli Svėdasų.

Aukštos kokybės apgyvendinimo paslaugas siūlo „Spa Vilnius Anykščiai“ bei neseniai įkurtuves atšventęs viešbutis „Burbiškio dvaras“, galintis apgyvendinti 30 žmonių. Anykščių miestas vienu metu apgyvendintų apie 400 svečių.

 

Rita Aukščionytė

Emilijos Briedytės nuotr.