Pauliaus Korsako laida „Vienam gale kablys” rodys Kupiškio marias

TV3 laidos „Vienam gale kablys” vedėjas Paulius Korsakas.

Brėško, kai TV6 laidos „Vienam gale kablys” vedėjas Paulius Korsakas, operatorius Giedrius Dovainis, žūklės ekspertas, kaip sakė Paulius, geriausias šalies spiningautojas, guru Rimas Ramonas, Kupiškio rajono Sportinės ir mėgėjiškos žūklės klubo „Salaris” vadovas Liudas Sriubiškis ir jo sūnus Justas nuleido valtis Kupiškio mariose, ties Vėžionių poilsiaviete.

– Žinau, kad šiame vandens telkinyje labai svarbus rytinis kibimas. Kupiškyje turime draugų; jie mums susiuntė visą informaciją. Juk neatsitiktinai į marias išplaukta iš Vėžionių poilsiavietės, – temainfo.lt sakė P.Korsakas.

Laida „Vienam gale kablys”, žiūrima ir mėgstama jau 20 metų, į Kupiškyje atvyko pirmą kartą.

– Kaip čia taip atsitiko: juk Kupiškio marios – ketvirtas pagal dydį šalies dirbtinis vandens telkinys – žuvingos ir tuo patrauklios?

– Šį malonumą ir pasilikome savo laidos jubiliejui, – nusišypsojo laidos vedėjas; jis, turbūt, ir pats nesuvokia, koks yra pažįstamas visai Lietuvai.

Šią vasarą „Salaris” surengtose spiningavimo varžybose „Starkis 2015″ Kupiškio rajono mero taurei laimėti dalyvavo R.Ramonas. Jis paskambino P.Korsakui, papasakojo, kad čia  – smagi vieta, labai geri žmonės, geras klubas, puikus meras Dainius Bardauskas, –  tai irgi tapo priežastimi kurti televizijos laidą apie spiningavimo žūklę Kupiškio mariose.

Be to, P.Korsakui labai įdomu pakeisti tradicines, jau iščiupinėtas žvejybos vietas, pažinti naujas. Tačiau kai kas ir prieš šią žvejybą jau aišku: jei tai – spiningavimas, vadinasi, einama plėšrios žuvies: gali pasitaikyti lydeka, ešerys, starkis.

Klubo „Salaris” vadovas Liudas Sriubiškis (iš kairės), laidos vedėjas Paulius Korsakas, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, žūklės ekspertas Rimas Ramonas, operatorius Giedrius Dovainis, žvejas Justas Sriubiškis.

– Mūsų laukia nelengvas mūšis su vietos žuvimis nepažįstamose mariose. Be palydovų būtų sunkiau. Jei tokių neturime, į mums nepažįstamą vandens telkinį važiuojame savaitgaliais. Filmavimas – toks dalykas: negali rizikuoti. Arba turi turėti žmonių, kurie žino ir parodys vietas, arba dairaisi jų pats. Iš labai daug niuansų susideda laida: ne tik iš to, kad kimba žuvis. Tai – milijonas spalvų, techninių sprendimų ir visų kitų dalykų.

Vėžiais, populiarinančiais Kupiškį ir kai jų yra, ir kai dingo, Paulius nesidomi.

– Tai – ne žuvis, tai – voras, – pasakė jis konkrečiai, bet paskui truputį apsigalvojo: –Mes apie tai pamąstysim…

– Ar mėgstate laidą „Oxota i rybalka”?

– Šiaip tai – televizijos kanalas, kuris vienija rusiškus, latviškus, estiškus, suomiškus siužetus, kiaurą parą transliuojantis žvejybą. Įdomu pamatyti, ką daro kitos pasaulio šalys, pasimokyti kai kurių niuansų. Bet, jei atvirai, mažai sėdžiu prie televizoriaus: aš būnu gamtoje.

– Kas, vis dėlto, pirmiau – žurnalistika ar žvejyba?

– Pirmiau – žvejyba. Pradėjo mane tėvukas kviestis pažvejot, kai man tebuvo  – gal? –  penkeri… Nuo tada pradėjau dalyvauti plūdinės žvejybos varžybose – jaunučių, jaunių, suaugusiųjų. Teko man tarnauti sovietų armijoje, grįžęs įstojau į Vilniaus universitetą studijuoti žurnalistikos. Ir jau studentas planavau: reikia padaryti laidą žvejams, –  sakė Paulius.

Žuvis – kur giliau, žmogus – kur geriau, o Paulius Korsakas – kur daugiau žuvies: iš Vilniaus jis persikėlė į Klaipėdą. Dar ir dėl to, vis rečiau tenka pažvejoti Aukštaitijos ežeruose.

– Ar buvo tokių laidų, kai nepavyko žūklė?

– Ne. Pavyks ir Kupiškyje. Reikės, žvejosime dvi dienas, – sakė kūrybinė komanda „Vienam gale kablys”.

Su kuo Paulius dalinsis Kupiškio marių laimikiu?

– Ką bepagautume, paleisime atgal į vandenį. Mes vadovaujamės garbingos žūklės tradicija „Pagavai – paleisk”. Aš nemėgstu žuvies. Žuvys – mano draugai, mano darbdaviai, kodėl aš turėčiau jas galabyti?

Kupiškėnai, kaip ir visa Lietuva, sekmadieniais 9.30 val. pusryčiaujantys su laida „Vienam gale kablys”, rugpjūčio 2 d. prie televizoriaus kvies ir visą šeimą: P.Korsakas rodys Kupiškio marias.

Paulius dar žada į Kupiškį sugrįžti rudenį, apie spalį, kai prasidės lydekų žūklė.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos