Patyręs medžioklės vilkas elnią supainiojo su šernu…

Medžiotojas G.J. – kupiškėnas. Nuo rugsėjo 16 d.  – jis dar ir brakonierius.

Tądien vakare G.J. medžiojo savo medžiotojų kolektyvo plotuose Skapiškio seniūnijoje, Vilniaus kaimo pamiškėje, pats būdamas ir medžioklės vadovu. Kaip jis vėliau aiškino, apie 22 val. pamatė prie jo tykojimo bokštelio ateinant stambų žvėrį; palaikęs jį šernu paleido šūvį. Kai priėjo prie sumedžioto žvėries,  pamatė, kad tai – suaugęs taurusis elnias.

Kaip teigia aplinkosaugininkai, nelabai įtikinamas šio žmogaus rašytinis paaiškinimas. Sunku patikėti, kad medžiotojas,  turintis  13 metų medžiotojo-selekcininko kategoriją ir 16 metų medžioklės stažą ražienų lauke, be to, šviečiant mėnesienai, neatskirtų  šerno nuo elnio.

– Vienas didžiausių šių gyvūnų skirtumų tas, kad šernas niekada neužsiaugina kone metro ilgumo ragų, – juokauja gamtosaugininkai.

Apie 22 val. sumedžiojęs suaugusį tauriojo elnio patiną G.J. jį pasiėmė ne iš karto: pareigūnus pasaloje privertė laukti  beveik 4 val.; dar valandą kartu su žmona V.J. krovė laimikį į savo automobilį „Renault Trafik“. Važiuojančius atgal juos ir sulaikė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija. G.J. sunkiai dėstė mintis: jis nesitikėjo tokios iš vakaro „pasisekusios“ medžioklės baigties.

O baigtis tikrai ne kokia, mat tokie „medžioklės ypatumai“ užtraukia administracinę baudą nuo 3 iki 6 tūkst. litų;  teisė medžioti atimama nuo vienerių iki penkerių metų bei  konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir transporto priemonė.

Iš G.J. paimtas automobilis „Renault Trafik“ ir kombinuotas medžioklinis šautuvas – jie bus konfiskuoti. Kaip sakė Aplinkos ministerijos viceministras Linas Jonauskas, Lietuvoje – jau septintas tokio likimo automobilis. Prie visų nuostolių piliečiui G.J. teks dar susimokėti 19 200 Lt ieškinį už laukinei gyvūnijai padarytą žalą.

Po Kupiškį netruks pasklisti kalbos, kas šis žmogus ir bus garsiai minimi jo vardas ir pavardė. Paslaugus, atviras su spauda noriai bendraujantis žmogus savo poelgiu nuvylė daug ką.

G.J. – virbališkiečių medžiotojų klubo „Lėvuo“, jungiančio 30 medžiotojų, valdančio apie 5 tūkst. ha medžioklės plotų, narys.

– Šiuo metu neteisingai rašoma, neva kažkas išgirdo šūvius. Pranešimą apie tai, kad ražienose guli elnias, mums perdavė Bendrosios pagalbos centras. Pasaloje budėjome nuo 24.30 ,  – temainfo.lt  sakė Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vedėjo pavaduotojas Gaudentas Baikauskas.

Pasaloje pareigūnas budėjo kartu su Inspekcijos vyriausiuoju specialistu Gytautu Stuku, kuris yra ir „Lėvens“ būrelio narys.

Šiuo metu nėra draudžiama medžioti tauriuosius elnius, tačiau „Lėvens“ būrelis jau išnaudojo tauriųjų elnių medžioklės limitą – šį sezoną jo nariams buvo leista nušauti 1 elnią.

„Dabar pats briedžių ir tauriųjų elnių rujos įkarštis, todėl aplinkosaugininkai ir toliau stiprins laukinės faunos apsaugą nuo neteisėto medžiojimo“ – teigia Aplinkos apsaugos departamentas.

temainfo.lt  ir  PRAD inform.

prd.am.lt nuotr.