Patikrinta: Baltijos kelio bendrystės jausmas dar gyvas

Mini Rokiškio vardą

Rokiškio vardas minimas bene visuose pranešimuose apie Baltijos kelio 30-mečio šventę: Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo žmona Diana, vykę į Saločius minėti 30-ųjų Baltijos kelio metinių, sustojo Vilniaus–Panevėžio 115 kilometre, kur rokiškėnai ženklina savo stovėjimo vietą Baltijos kelyje 1989 m. rugpjūčio 23 d.
Prezidentūros Švietimo, mokslo ir kultūros grupė buvo pranešusi, kad kelyje į Saločius Prezidentas sustos pasveikinti dviejų bendruomenių, ir pasiūlė pareikšti motyvuotą pageidavimą sutikti šalies vadovą.
Tokį pageidavimą pateikė rokiškėnai, papasakoję apie ypatingą Rokiškio krašto žmonių visuomeniškumą: 1989 m. kryžiumi jie paženklino vietą, kur prasidėjo rokiškėnų gyva grandinė, pačių iniciatyva kryžius buvo nuimtas, restauruotas ir pastatytas Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose, Baltijos kelio 25-mečiui nešė savo laukų akmenis ir statė obeliską, papuošė jį metalo saulute, o šiemet rinko aukas, už jas pastatė 6 m aukščio stiebus Lietuvos ir Rokiškio rajono vėliavoms.


Prezidentas spaudė ranką rokiškėnams


– Apie tai, kad 14 val. Prezidentas lankys rokiškėnus, Baltijos kelio 30-mečio šventės dalyvius, sužinojome išvakarėse, apie 22 val. Planavę čia atvykti bent trimis valandomis vėliau, keitėme planus – privalėjome suspėti pasirengti Prezidento sutikimui, – temainfo.lt pasakojo Rokiškio rajono savivaldybės tarybos bei iniciatyvinės grupės „Rokiškio krašto vėliavos Baltijos kelyje“ narys, muziejininkas Valius Kazlauskas.
Pirmi atvyko minėtos iniciatyvinės grupės nariai, Rokiškio rajono Jurgio Kairio draugovės skautai, Rokiškio ir Pandėlio jaunieji šauliai, spėję sužinoti, kad užsuks Prezidentas, važiavo su juo susitikti rokiškėnai, pandėliečiai… Pagerbiant Prezidento viešnagę ant vieno stiebų buvo pakelta Lietuvos vėliava. Šalies vadovas spaudė ranką visiems: ir vaikui, ir suaugusiajam.
Šalies vadovas papasakojo savo įspūdžius iš 1989-ųjų Baltijos kelio, vartė rokiškėnų istorinių šios akcijos nuotraukų albumą, pats klausėsi pasakojimų apie rokiškėnų susitelkimą ženklinti šią vietą bei pasiruošimą šiųmetei rugpjūčio 23-ąjai.
Saulė buvo pačiame Zenite. Apalpo vaikas. Prezidento žmona Diana pirma suskubo jam padėti.
– Abu buvo nepaprastai nuoširdūs. Mes jautėme, kad Prezidentui labai svarbu, kad mes atvykome į Baltijos kelio istorinę vietą, kad mums brangus pats Baltijos kelio įvykis. Jaučiamės pakylėti šalies vadovo dėmesiu būtent Rokiškio krašto žmonėms. Ir šis geras jausmas neatslūgsta, – temainfo.lt pasakojo rokiškėnai.
Prezidentas, prieš tai lankęs Klaipėdos bendruomenę, pas rokiškėnus viešėjo apie 40 min.


Koloną vedė Rokiškio baikeriai
Apie 18 val. V. Kazlauskas visus paragino lipti į šlaitą link greitkelio.
– Mūsų koloną veda Rokiškio baikeriai. Man pranešta, kad jie jau pravažiavo kupiškėnų stotelę, – skelbė jis.
Nuo kupiškėnų stotelės, ties Vilniaus, Panevėžio ir Velžio, Šėtos sankryža, iki rokiškėnų – 5 km. Žmonės lipo šlaitu ir rikiavosi šalikelėje, atitvertoje kelio ženklais. Rodės, per visą greitkelį, kiek akys užmato, skamba Baltijos kelio himnas „Bunda jau Baltija: Lietuva, Latvija, Estija!“ Rokiškėnai dainavo kartu, mojo pro šalį lekiantiems ir signalizuojantiems lengvųjų ir sunkiasvorių mašinų vairuotojams. Ir štai tolyje sublizgo baikerių motociklai, vedę automobilių kortežą, paįvairintą autobusais. Taip nuoširdžiai moti saviems, bendro renginio dalyviams, – nebe taip ir

Igno Muntrimo nuotr.

dažnai pasitaikantis įvykis. 
Tarytum surežisuota būtų: beveik tuo pat metu virš galvų subolavo lėktuvų sparnai. Gal dešimt jų skrido vienas po kito taip žemai, jog matei kabinoje žmones, mojančius ties greitkeliu išsirikiavusiems žmonėms.
– Ar žinojote, kur kokių rajonų žmonės stovi? – teiravomės Kupiškio aeroklubo vadovo Lauryno Griauzdės, prie vilniečių eskadrilės prisijungusio ties Panevėžiu ir skridusių Bauskės link.
– Ne, nebuvome išsinagrinėję Baltijos kelio etapų.
– Ar matėte, kaip jums moja žmonės?
– Taip, žinoma, – sakė lakūnas.
Eskadrilėje skrido du kupiškėnų ir vienas biržiečių ekipažai, džiugino Baltijos kelio 30-mečio šventės dalyvius, kaip sakė L. Griauzdė, kartais siekdami vos 200 m aukštį.
Koloną vedė Rokiškio baikeriai

Apie 18 val. V. Kazlauskas visus paragino lipti į šlaitą link greitkelio.
– Mūsų koloną veda Rokiškio baikeriai. Man pranešta, kad jie jau pravažiavo kupiškėnų stotelę, – skelbė jis.
Nuo kupiškėnų stotelės, ties Vilniaus, Panevėžio ir Velžio, Šėtos sankryža, iki rokiškėnų – 5 km. Žmonės lipo šlaitu ir rikiavosi šalikelėje, atitvertoje kelio ženklais. Rodės, per visą greitkelį, kiek akys užmato, skamba Baltijos kelio himnas „Bunda jau Baltija: Lietuva, Latvija, Estija!“ Rokiškėnai dainavo kartu, mojo pro šalį lekiantiems ir signalizuojantiems lengvųjų ir sunkiasvorių mašinų vairuotojams. Ir štai tolyje sublizgo baikerių motociklai, vedę automobilių kortežą, paįvairintą autobusais. Taip nuoširdžiai moti saviems, bendro renginio dalyviams, – nebe taip ir dažnai pasitaikantis įvykis. 
Tarytum surežisuota būtų: beveik tuo pat metu virš galvų subolavo lėktuvų sparnai. Gal dešimt jų skrido vienas po kito taip žemai, jog matei kabinoje žmones, mojančius ties greitkeliu išsirikiavusiems žmonėms.
– Ar žinojote, kur kokių rajonų žmonės stovi? – teiravomės Kupiškio aeroklubo vadovo Lauryno Griauzdės, prie vilniečių eskadrilės prisijungusio ties Panevėžiu ir skridusių Bauskės link.
– Ne, nebuvome išsinagrinėję Baltijos kelio etapų.
– Ar matėte, kaip jums moja žmonės?
– Taip, žinoma, – sakė lakūnas.
Eskadrilėje skrido du kupiškėnų ir vienas biržiečių ekipažai, džiugino Baltijos kelio 30-mečio šventės dalyvius, kaip sakė L. Griauzdė, kartais siekdami vos 200 m aukštį.


Gimtadienio torto užteko visiems

Apie 400 rokiškėnų dalyvavo Baltijos kelio šventėje. Vykti į ją rokiškėnai buvo kviečiami ypač aktyviai. Iniciatyvinės grupės nariams Panemunėlio ūkininkas Dainius Tijušas net autobusiuką davė, ir šie keliavo po rajoną, kalė Baltijos kelio monetas, kvietė rokiškėnus į Baltijos kelio minėjimą. 
Vieni rikiavosi prie akmeninio obelisko, ten, kur ant vieno stiebo jau plevėsavo Lietuvos vėliava, o kiti – už upeliūkščio, greitkelio šlaite. Net tiltelį per upeliuką rokiškėnai yra pasidarę: iniciatyvinės grupės narys Algis Veikšys šiemet ir jį, ir laiptelius gerokai paremontavo 
Ant antro stiebo suplevėsavo ir Rokiškio rajono vėliava. Renginį vedė rajono Tarybos bei iniciatyvinės grupės „Rokiškio krašto vėliavos Baltijos kelyje“ narė, istorikė Diana Meškauskienė. Iniciatyvinės grupės teikimu meras Ramūnas Godeliauskas padėkas įteikė aktyviam Sąjūdžio veikėjui Leonui Jankauskui, rokiškėnų bičiuliams Latvijos Subatės bažnyčios klebonui Andriui Skadinsui, atvykusiam pabūti su rokiškėnais, Latvijos vėliavą atsivežusiu, ir vienai aktyviausių Sąjūdžio veikėjų Angonitai Rupšytei, labai vertinančiai rokiškėnus už jų aktyvumą saugant laisvės kovų istorinę atmintį, 150 Eur auka parėmusiai jų iniciatyvą Baltijos kelyje kelti vėliavas. 
Visiems, kurie atsiliepė į kvietimą dalyvauti Baltijos kelio 30-mečio šventėje, Rokiškio verslo klubo užsakymų Prano Blažio kepyklėlė iškepė didžiulį pyragą. 
– Taip vykusiai jį suraikiau, jog beliko gal 100 gramų, – pasakojo Stasys Meliūnas.
Namo rokiškėnai išjudėjo jau saulei nusileidus. Greitkelyje saugumą garantavę policijos pareigūnai teigė, jog Baltijos kelio 30-mečio šventėje Rokiškio rajono bendruomenė buvo gausiausia.


Kupiškėnai stojo į ratą

Dainas išdainavę, akmentašio Vytauto Jasinsko paminklą atidengę, Antašavos ir Salamiesčio klebono dr. Rimanto Gudelio pašventintą, balionus į dangų paleidę į ratą stojo ir kupiškėnai. Susikibti rankomis juos kvietė Kupiškio kultūros centro režisierė Nijolė Ratkienė ir rajono Savivaldybės administracijos kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas Vytautas Knizikevičius. Susirinkusiuosius sveikino Kupiškio rajono savivaldybės mero pareigas einantis Algirdas Notkus.
Žmonių suvažiavo apie 200. Ratas plėtėsi per visą nušienautą plotą ir lipo į nenušienautą. Kupiškėnai kalbėjo: tebėra gyva 1989-ųjų dvasia – prasmės pajautimas, savo asmeninio indėlio svarba, pasiekto rezultato džiaugsmas.Kupiškėnų Baltijos kelio vieta – greitkelio Vilnius–Panevėžys 120 kilometras. Anot sąjūdiečių Kazio Stančiko ir Vido Zulono, kupiškėnai rikiavosi 3 km grandinėje: prieš juos – rokiškėnai, už jų –anykštėnai. Pastarųjų taip ir neteko sutikti. Tiesa, autostopu iš Vilniaus atkeliavęs anykštėnas, nešinas didžiule kuprine, kupiškėnų teiravosi, ar nežino šie, kur stovi anykštėnai. Netrukus jo šeima iš Anykščių atvažiavo, ir nuo Velžio sankryžos jos automobilis pasuko Panevėžio link.


Anykštėnų Baltijos kelio kryžius rymojo vienišas
Greitkelio 121 km, šalia Juodos upelės, anykštėnai yra pastatę medinį kryžių. Apie 17 val. šalia jo nieko nebuvo. Sugrįžome į šią vietą apie 19 val. – buvo tuščia. Nebuvo ir anos šeimos, kupiškėnų klaususios kelio.Viešai teigiama, jog anykštėnai dar kartą rankomis susikibo magistralėje Vilnius–Panevėžys, betgi pamatyti to neteko.– Kodėl jūs Baltijos kelio šventėje dalyvavote su rokiškėnais? – teiravomės anykštėno Virgilijaus Aloyzo Milaknio.– Aš esu kilęs iš Rokiškio ir 1989-aisiais buvau su rokiškėnais. Dalyvavau visuose Sąjūdžio renginiuose, vykau į žymųjį 1988-ųjų liepos 9-osios mitingą Vingio parke, važiavau visur, kur buvo minima Baltijos kelio data, – temainfo.lt sakė V. A. Milaknis.

Dirbęs žaliaraiščių – žmonių, kurie rūpinosi tvarka mitinguose, – gretose, tad ir šalies vadovui V. A. Milaknis užrišo anų dienų žalią raištį.

– Nesuvokiu, man gėda: anykštėnai neorganizavo Baltijos kelio 30-mečio paminėjimo. Kaip sakoma, valdžia – dėl valdžios, – temainfo.lt sakė V. A. Milaknis, su dar trimis rokiškėnais šiuo metu keliaujantis maršrutu Vilnius–Ryga–Talinas.

  [gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/kuolo_1.jpg” descr=”” title=”Algimanto Kuolo nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/kuolo_2.jpg” descr=”” title=”Algimanto Kuolo nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/milaknio_1.jpg” descr=”” title=”Virgilijaus Milaknio nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/milaknio_2.jpg” descr=”” title=”Virgilijaus Milaknio nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/milaknio_3.jpg” descr=”” title=”Virgilijaus Milaknio nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_1.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_2.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_3.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_4.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_5.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_6.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_7.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_8.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_9.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_10.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_11.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_12.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_13.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_14.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_15.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_16.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_17.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_18.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_19.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_20.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_21.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_22.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_23.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_24.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_25.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_26.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_27.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_28.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_29.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_30.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_31.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_32.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_33.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/rokiskis_baltijos_kelias_30_34.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_1.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_2.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_3.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_4.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_5.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_6.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_7.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_8.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_9.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_10.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_11.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/stasio_meliuno_nuotr_12.jpg” descr=”” title=”Stasio Meliūno nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_1.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_2.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_3.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_4.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_5.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_6.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_7.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_9.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_10.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_11.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_12.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_13.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_14.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_15.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_16.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/baltijos_kelias_30_kupiskis_17.jpg” descr=”” title=”Emilijos Briedytės nuotr.„] [/gallery_box]  


Rita Briedienė