Patarimai norintiesiems vizualiai padidinti vonios kambarį

Vonios kambarys yra labai svarbus kiekvienam žmogui, mėgstančiam ten praleisti nemažai laiko: išsimaudyti, susitvarkyti, pasipuošti, atsipalaiduoti po sunkių dienos darbų. Smagiausia, kai ši erdvė yra didelė ir plati, tačiau ką daryti tiems, kurie turi mažus vonios kambarius, kur atrodo net apsisukti nėra vietos? Viskas paprasta – susiplanuoti šią erdvę iš naujo.

5 patarimai norintiesiems vizualiai didesnio vonios kambario

Didelio vonios kambario nori daugelis, tačiau negalintys jo turėti, be jokių problemų gali jį susiplanuoti taip, kad net ir pats mažiausias taptų jaukus, šviesus, o jame norėtųsi praleisti daug laiko. Norintieji turėti bent vizualiai didesnį vonios kambarį gali atkreipti dėmesį į pagrindinius penkis mūsų patarimus.

  1. Išlaikykite šviesius ir šiltus atspalvius visame vonios kambaryje. Stenkitės baldus, apdailą, plyteles ir net mažiausius daiktus savo vonios patalpoje derinti tarpusavyje, venkite kontrasto, kuris suteikia patalpai mažumo, o kartais ir beskonybės. Jeigu jums norisi ryškaus kontrasto, geriau jį darykite su kokia spintele, kuri išsiskirtų iš kitų spalvų ir suteiktų atmosferai įdomimo. Rinkitės šviesių tonų spalvas, pavyzdžiui, smėlio spalvą, baltą, švelniai rožinę, žalsvą ar mėlyną. Jos suteiks erdvei platumo ir vizualiai padidins. Nepamirškite ir tokių daiktų, kaip vonios užuolaidėlė, rankšluosčiai, higienos priemonės, dėžutės, kilimai, kurie formuoja vonios kambario vaizdą, šios detalės yra labai svarbios kuriant svajonių vonią.
  2. Nevenkite veidrodžių. Veidrodžiai vizualiai padidina erdvę, todėl mažose voniose jie yra ypač reikalingi. Veidrodžiai atspindi visą vonios patalpą, todėl patariame jų rinktis net ne vieną, galite pridėti dar po porą mažų ant spintelių. Tai yra stilingas ir praktiškas namų interjero daiktas, prie jo kiekvienas praleidžia tikrai nemažai laiko, todėl rinkitės sau patinkančius veidrodžius ir kurkite savo išskirtinius namus.
  3. Pasirinkite tinkamo dydžio vonią. Mažam vonios kambariui rinkitės pritaikytą jam vonią. Vonios yra gaminamos pačios įvairiausios, tiek didelės, tiek mažos, įvairių formų, medžiagą ir spalvų. Mažai patalpai pasirinkite asimetrinę vonią, kurią statykite taip, kad būtų patogu pasiekti ir kitus vonioje esančius daiktus, baldus. Nestatykite pernelyg didelės vonios, kuri užgriozdintų patalpą, geriau rinkitės tokią, kuri būtų daili, maža ir stilinga. Tokia vonia jums panorėjus lengvai gali virsti ir dušo kabina, svarbu įrengti tinkamą tam įrangą ir nepamirškite užuolaidėlės.
  4. Tinkamai apšvieskite patalpą. Apšvietimas tiek mažoms, tiek ir didelėms vonios patalpoms yra labai svarbus. Tamsa dar labiau mažiną erdvę, todėl apie tinkamą apšvietimą ir jo išsklaidymą po visą vonios patalpą reikia gerai pagalvoti. Dažniausiai žmonių pasirenkamas pagrindinis šviestuvas, taip pat mažos lemputės, einančios per visas vonios kambario lubas ar net sienas. Taip pat pasirūpinkite, kad būtų apšviestas veidrodis, ir įsirenkite foninį apšvietimą nišose. Kuo daugiau šviesos, tuo jaukiau ir maloniau vonioje būti.
  5. Atsikratykite nereikalingais daiktais. Turbūt nustebtumėte, kiek nereikalingų ir nenaudojamų daiktų kiekvienas laiko savo namuose. Todėl planuodami naują vonios kambarį susitvarkykite. Apgalvokite, kurie daiktai jums išties naudingi, tinka prie jūsų būsto interjero, o kurie tik užima papildomai vietos ir yra laikomi tik tam, kad laikyti. Jeigu turite tokių daiktų, kurie jums reikalingi, tačiau rečiau, sukraukite juos į spinteles, sudėkite į dėžutes ir išsitraukite tik tada, kai norėsite naudoti. Jeigu neturite spintelių, pats laikas apie jas pagalvoti. Jos galėtų atsirasti jūsų vonios sienose, taip pat būti nupirktos ir pakabintos aukščiau, o ne pastatomos ant žemės – taip sutaupant vietos.

 

Užsk. nr A18-45