Pašventintas režisierių Germanavičių antkapis

Balandžio 25 d., po šv. Mišių, Viešintų kapinaitėse buvo pašventintas režisierių Galinos ir Vytauto Germanavičių šeimos kapo paminklas. Neįprastame, lyg iš metalo virvių nertame antkapyje įamžinti vardai Laurynas, Galina, Vytautas ir Daumantas, o apačioje – Germanavičiai.

Čia palaidoti prieš dvejus metus kovo pabaigoje smalkėmis apsinuodiję režisieriai Galina ir Vytautas, visai Lietuvai buvę žinomi viešintiškių vaikų teatru „Žaginys”, šio miestelio Klojimo teatru, ir kita plačia kultūrine veikla.

Čia pat palaidotas ir jų sūnus Daumantas, nusižudęs nepraėjus nė dviem mėnesiams po tėvų mirties.

Laurynas – Galinos ir Vytauto pirmagimis – mirė vos kelių dienų ir buvo palaidotas senosiose Viešintų kapinėse. Jo palaikai buvo perkelti šalia tėvų, šiuos laidojant 2013-aisiais.

– Daumanto mirtis nukirto vieną šios giminės šakų; ko gero, todėl kapas uždengtas granito akmenimis ir nebebus judinamas, –temainfo.lt pasakojo viešintiškė.

Antkapis pastatytas Galinos ir Vytauto motinų iniciatyva.

Tą dieną viešintiškiai rinkosi į Kultūros namus žiūrėti Troškūnų teatro „Mes“ spektaklio pagal Galinos Germanavičienės pjesę „Vėjo botagas“, režisuotą Jolantos Pupkienės.

– Germanavičių namas jau parduotas, viskas grimsta praeitin. Labai reiktų, kad kažkas parašytų apie šiuos žmones knygą, – kalba viešinbtiškiai.

 

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos