PASP ir toliau teikia būtinąją medicinos pagalbą

Atsižvelgiant į tai, kad Valstybėje paskelbta ekstremali situacija, gyventojus informuojame, kad greitosios medicinos pagalbos brigados ir personalas teikia ir toliau teiks būtinąją medicinos pagalbą, nepaisant koronaviruso epidemijos keliamos grėsmės.
Trumpai primename, kas yra būtinoji pagalba ir į kokius simptomus reikia atkreipti dėmesį.
Būtinoji pagalba – tai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant, arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių, gresia pavojus paciento ir/ar aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams. Trumpai priminsiu tokioms
būklėms būdingus simptomus:

užsitęsęs spaudimo jausmas arba skausmas krūtinėje, neretai plintantis į kairę ranką, nugarą

ir/ar apatinį žandikaulį;

staigus veido, rankos ir/ar kojos nutirpimas arba nusilpimas (ypač vienoje kūno pusėje);

staiga atsiradęs labai stiprus bet kurios kūno dalies skausmas;

nekontroliuojamas kraujavimas;

ūmus dusulys arba apsunkintas kvėpavimas;

ketinimas žudytis;

sąmonės sutrikimas/staiga pasikeitęs elgesys;

užsitęsęs vėmimas arba viduriavimas;

atsitiktinis arba tyčinis apsinuodijimas vaistais ar kitomis medžiagomis;

staiga atsiradęs širdies ritmo sutrikimas;

staiga atsiradę regėjimo sutrikimai;

sunki trauma (traumai priskiriami cheminiai ar terminiai nudegimai ar nušalimai);

jei yra šie simptomai, skambinkite mums telefonu 112.

Jei šių simptomų nėra, siekiant užkirsti kelią tolesniam koronaviruso plitimui, norime informuoti, jog saugant mūsų ir jūsų sveikatą į kvietimus, akivaizdžiai neatitinkančius būtinosios medicinos pagalbos kriterijų, GMP galimai nevyks.


Konsultuokitės telefonu arba nuotoliniu būdu

Epidemijos laikotarpiu praplėstas dispečerinės klausimynas. Klausiama, ar kontaktavote su KORONAVIRUSINE infekcija sergančiuoju, ar esate neseniai grįžęs iš užsienio, jei yra galimybės ir paciento būklė leidžia,  prašome pasimatuoti temperatūrą iki GMP atvykimo, o dar geriau, jei pasimatuosit/pamatuosit temperatūrą prieš skambindami į greitosios medicinos pagalbos dispečerinę. Kadangi susiduriama su atvejais, kada norima nuslėpti kelionių į užsienį ar karščiavimo faktus prašant GMP pagalbos,  prašome jūsų būti labai atsakingais ir suvokti, jog šiame etape be galo svarbu išsaugoti medikus. Akivaizdu, jog viena didžiausių grėsmių – sergantys medikai, be kuriųniekaip negali veikti šalies sveikatos sistema.
Siekiant suteikti  saugią medicinos  paslaugą Jums, norime, kad būtų saugu pacientams, siekiant apsaugoti Jus ir dirbančius medikus nuo kontakto su galimai COVID-19 sergančiuoju tam nepasirengus. Jūsų informacija, kurią suteikiate GMP dispečeriui, gyvybiškai būtina siekiant tinkamai rūšiuoti skambučius bei tinkamai pasiruošti medikams. Primename, jog  koronavirusinės infekcijos įtarimas daugumoje atvejų – nėra kritinė būklė, tad GMP dispečerinei nustačius, jog jus būtina vežti į ligoninę dėl koronavirusinės infekcijos įtarimo, gali tekti palaukti GMP brigados tiek, kiek reikia laiko saugiai pasiruošti medikams, paruošti GMP automobilį bei užtikrinti, jog ligoninės pacientų srautai leis jums papulti į ligoninę per įmanomai trumpiausią laiką. Prašome Jūsų supratingumo. Saugokite save. Ir nepamirškite, kad geriausia apsauga – saviizoliacija.


Skambinkite 1808:

Bendruoju pagalbos telefonu 1808 skambinkite, jei:

14 dienų laikotarpyje esate keliavęs užsienio šalyse;

turėjote kontaktą su galimu ar patvirtintu koronaviruso atveju;

yra vienas, ar keli iš šių simptomų: temperatūra 37,3 l., kosulys, sloga, laužo kaulus, skauda gerklę.

Karštojoje linijoje bus įvertinta galimo užsikrėtimo koronavirusu rizika, klinikiniai simptomai, nustatytas reikiamas pagalbos lygis, esant galimybei būsite užregistruoti į mobilų tyrimo punktą.


Kupiškio pirminės asmens sveiktos priežiūros centro inf.