Paskutinio skambučio šventės dalyvius ramino policija

Be nutikimų neapsieita

Kasmet vienas vasarėjantis savaitgalis būna kupinas ne tik džiaugsmo, bet ir rūpesčio – suskamba paskutinis mokyklinis skambutis abiturientams. Mokslo pabaigą skubantys švęsti jaunuoliai dažnai susirenka švęsti kartu, o tokie dažnai dar pilnametystės nesulaukusių asmenų susibūrimai neretai rūpestį kelia ne tik jų tėvams, bet ir pareigūnams. Paskutinio skambučio savaitgalis nepraėjo be įvairių nutikimų.

Per praėjusį savaitgalį Panevėžio apskrities policija užregistravo 469 įvykius, 38 iš jų – nusikaltimai (daugiausia smurto artimoje aplinkoje ir vagysčių). 18 nusikaltimų jau išaiškinta, 12 iš jų – karštomis pėdomis, sulaikyta 15 įtariamųjų. Per savaitgalį į Panevėžio apskrities policijos komisariatus pristatyti 55 asmenys, 20 iš jų – neblaivūs, 12 – nepilnamečiai. Vien šeštadienį į Panevėžio miesto policijos komisariatą vienu buvo pristatyta 12 jaunuolių, kurių dauguma neturėjo 18 metų.
 

Sumušė paauglę

Gegužės 30 d. pareigūnai gavo pranešimą, kad sodo namelyje Panevėžio rajone mokslo metų pabaigtuves šventę jaunuoliai per daug įsisiautėjo ir suniokojo ten buvusius baldus, aplinką, sumušė 16-metę merginą. 16-metei nustatyti galvos ir blauzdos sumušimai, paskirtas ambulatorinis gydymas.

Pareigūnai visus šventės dalyvius pristatė į Policijos komisariatą ir perdavė tėvams. Įtariamasis 17-metis, smurtavęs prieš merginą ir niokojęs turtą, sulaikytas.

 

Iškrito iš antro aukšto

Gegužės 28 d., gautas pranešimas, kad Kupiškio rajono Puožo kaime iš antro aukšto balkono svečių namuose iškrito 19-metė moksleivė. Paaiškėjo, kad būdama neblaivi (nustatytas 2,35 prom. girtumas) dėl neatsargumo pati iškrito per antro aukšto balkoną. Merginai nustatyta smegenų kontuzija.

 

Pavogė piniginę

Tos pačios dienos popietę moteris pranešė, kad Kupiškio rajono Aukštupėnų kaimo viloje, kurioje šventė abiturientai, dukra pasigedo piniginės su asmens tapatybės kortele, banko kortele ir 20 eurų.

Panevėžio apskrities policija primena, kad švęsti reikia atsakingai, rūpinantis savo ir šalia esančių žmonių saugumu. Dažnai nelaimių pranašu būna alkoholis, todėl jo vartojimą vertėtų apriboti ir neprarasti sveikos nuovokos.

 

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė