Paskutinieji metų ūkiški akcentai

Senuosius metus pakeitė  naujieji, o šiaip gi nieko naujo, darbai tie patys, kokie būna viduržiemy. Į paskutinį 2014-ųjų posėdį susirinkę Lietuvos ūkininkų sąjungos Kupiškio skyriaus tarybos nariai gyvena jau šių metų rūpesčiais.

Visai tikėtina, kad sausį kupiškėnus aplankys žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, o galbūt ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, taigi ūkininkams dera apmąstyti, ką su viešniomis aptarti, kokias problemas akcentuoti.

Šalies žemdirbių bendruomenė  vis dar tariasi dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisų, kupiškėnai irgi turi idėjų, tik reikia jas aptarti ir suformuluoti. Ūkininkų sąjungos nariai planuoja išvyką į grūdų supirkimo įmones Panevėžyje, ši pažintis su įmonių vadovais pravers, kai reikės dairytis, kam geriau ir naudingiau parduoti savo išaugintą derlių.

Kupiškio ūkininkai dar planuoja ir savo organizacijos ataskaitinį susirinkimą, padarytų darbų apžvalgą, aktyviausiųjų narių pagerbimą ir padėkos šventę. Įprasta šalyje tokias žemdirbių pagerbtuves rengti po rudens darbų ir žiemą, o Kupiškis tokios tvirtos tradicijos neturi. Nuspręsta tokią šventę surengti kovo 6 dieną.

Ūkininkams svarbūs ir artėjantys savivaldos tarybų, merų tiesioginiai rinkimai. Pasak Kupiškio ūkininkų lyderio Zigmanto Aleksandravičiaus, reikėtų žemdirbiams aktyviai juose dalyvauti ne tik kaip rinkėjams, piliečiams, bet ir pretenduojančiųjų formuoti savivaldos politiką sąrašuose. Pagal naujausius duomenis, į Kupiškio mero postą, tikėtina, mėgins pretenduoti 7 politikos senbuviai ir naujokai. Su jais ūkininkams būtų pravartu susitikti ir pabendrauti dar iki apsisprendžiant, kam atiduoti savo balsą.

Akyliems pretendentams vienas klausimas turėtų pats akis badyti savivaldybės Žemės ūkio skyriaus salėje: didelė patalpa, aukštos lubos, čia daug posėdžiaujama, daug svečių lankosi, o sienos apvarvėjusios, nusilupę dažai… Gal čia padažyti galima, nelaukiant europinės paramos?..

Aptarę šiuos reikalus, už ateinančius metus ūkininkai viltingai kėlė putojančio gėrimo stiklinaites.

 

Matas Žebrokas

Autoriaus nuotraukos