Paskelbtos kupiškėniškos ir šmaikščios nominacijos

 

 

Kupiškio kultūros centro balandžio 1-osios šventės  „Milžino pėda”

NOMINACIJOS

 

 

MILŽINIŠKA KARJERA

1. Humoristė Violeta Mičiulienė – už prarastą karjerą Kupiškio kultūros centro Subačiaus padalinyje.

2. Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas – už iškeistą bankininko duoną į valdininko kėdę.

3. Kupiškio rajono Tarybos narys, ūkininkas Egidijus Černius – už netikėtą solinę ir aktorinę karjerą vienoje scenoje su Lietuvos šou žvaigždėmis.

 

MILŽINIŠKAS ATRADIMAS

1. Meras Dainius Bardauskas – už genialų atradimą, kad vaikų žaidimų aikšteles galima įrengti už sutaupytas laisvų savivaldybės darbuotojų pareigybių atlyginimų lėšas.

2. Menininkas Rytis Songaila – už unikalios tapymo technikos su nunčiakais atradimą.

3. TV3 televizijos laidos „X faktorius“ teisėjai – už atrastą kupiškietės Miglės Pivoriūnaitės talentą.

 

MILŽINIŠKA VIZIJA

1. „Dominari“ grupės įmonė „Domimaks“ – už pradėtą įgyvendinti baldų fabriko statybos viziją, žadančią kupiškėnams iki 150 naujų darbo vietų.

2. Kupiškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas – už įgyvendintą viziją viešuose renginiuose leisti vartoti alkoholį tik tam tikrose pažymėtose vietose.

3. UAB „Lyderio grupė“ – už Kupiškio ateities viziją su golfo laukais prie piliakalnio, snieglenčių bei orlaivių parkais, sugulusi į Kupiškio rajono savivaldybės turizmo ir rekreacijos plėtros specialųjį planą.

 

MILŽINIŠKAS TALENTAS

1. Meras Dainius Bardauskas – už neeilinį talentą apžavėti net 72,39 proc. rinkėjų.

2. Menininkas Marius Skrupskis – už Kupiškio miesto dekorą ir atskleistą Jono Valančiūno dailininko talentą kuriant bendrą gatvės meno piešinį ant Lietuvos Sporto universiteto sienos.

3. Dvylikametė Rusnė Baliūnaitė – už muzikantės talentą vainikavusį laimėjimą Italijoje vykusiame tarptautiniame akordeonistų konkurse „Premia della citta Lanciono“.

 

MILŽINIŠKAS BURBULAS

1. Naujasis Uoginių amatų centras – už „Vilnos kelio“ ir vienos avies kirpimo edukacinės programos burbulą.

2. Kupiškio rajono tarybos opozicija – už rajono vicemero Aurimo Martinkos interpeliacijos burbulą.

3. Subačiaus gyventojas Jonas Babickas – už aktyvią kovą dar kartą sprogdinant traukinio maršruto Šiauliai-Rokiškis-Šiauliai uždarymo burbulą.

 

MILŽINIŠKA ŽVAIGŽDŽIŲ VALANDA

1. Juodpėnų kaimo gyventoja Julė Slizapienė – už sugebėjimą dorai išauginti 7 vaikus, įvertintą medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“ iš pačios Prezidentės rankų.

2. Alizavos seniūnija – už pripažinimą saugiausia 2015 m. Kupiškio rajono seniūnija.

3. Krepšininkas Domantas Vilys –už sėkmę tarptautiniame turnyre Turkijoje, kur buvo pripažintas naudingiausiu žaidėju bei Zagrebe iškovotą kvietimą į pagrindinę „Jordan Brand Classic” stovyklą JAV.

 

 

Jie mėgsta komandinį darbą

Kupiškiui reikia nuotaikos kupino, bendruomeniško renginio. Tai paties rajono mero Dainiaus Bardausko pageidavimas. Jis, kaip ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, mėgsta komandinį darbą, todėl didžiulė komanda – Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, režisierė Neringa Danienė, kultūrinės veiklos koordinatorė Vaiva Kirstukienė ir būrys visuomeninių talkininkų – ėmėsi organizacinių reikalų.

Iš neoficialių šaltinių teko išgirsti, jog Anykščių meras, neslėpdamas šypsenos, yra prasitaręs:

– Pasakiau, ir mano komanda turi būti vykdoma.

Taigi, jei kalbama apie kūrybiškai komandinį darbą, – balandžio 1-ąją Kupiškyje šventė tikrai bus!

 

Kodėl „Milžino pėda”?

Susirinkęs didelis būrys pačių iniciatyviausių ir kūrybingiausių kupiškėnų ilgokai suko galvą, koks tai turėtų būti renginys. Visiems žinoma, kad balandžio 1-oji turi tam tikrų specifinių charakteristikų, bet gi kupiškėniškos šventės nepavadinsi „Auksiniais svogūnais”. Toks renginys jau yra.

Ko tik nepasiūlyta! Raginta skelbti „Auksinių česnakų” arba „Krienų”, arba „Pipirų” dieną. Ir staiga prisimintas Kupiškio piliakalnis ir kupiškėnai milžinai. Šovė kažkam mintis Kupiškio kultūros centro balandžio 1-osios renginį pavadinti „Milžinų pėda”.

Ir tikrai: žodis „milžinas” neabejotinai tapatinamas su tuo, kas milžiniška: toks gali būti darbas, indėlis, reikšmė, prasmė… O žodis „pėda” turi giluminę prasmę: įminta reikšminga, svarbi, gili, ryški, pastebima žymė. Šventė „Milžino pėda” turėtų palikti reikšmingą pėdsaką.

 

Iš visų nominuotųjų bus renkamas pats pačiausias

Skelbiamos šešios nominacijos: apdovanotas gali būti bet kuris rezonansinio įvykio, užfiksuoto nuo 2015-ųjų balandžio 1-osios iki šių metų tos pačios dienos, herojus. Kiekvienas gali būti vertas nominacijų „Milžiniška karjera”, „Milžiniška vizija”, „Milžiniškas atradimas”, „Milžiniškas talentas”, „Milžiniškas burbulas”, „Milžiniška žvaigždžių valanda”.

Nominacijų bandys siekti po tris kandidatus kiekvienoje kategorijoje. Septinta nominacija skirta pačiam pačiausiam ir atiteks vienam iš visų 18 nominuotų apdovanojimams. Juo taps pasiūlytas nominacijai, bet renginio metu jos dar negavęs asmuo. Tai išlaikys intrigą iki pas šou pabaigos.

– Kupiškis, kaip joks kitas rajonas, mėgsta apdovanoti savo žmones. „Milžino pėdos” apdovanojimu nereikėtų nieko sureikšminti: šventės credo – šmaikštumas. Tai žaidimas, nė kiek neįžeidus, linksmas, šmaikštus su truputėliu šaipokiškos ironijos, – temainfo.lt sakė režisierė N.Danienė.

Nominuotiesiems bus teikiamos stelos – aksominių klinčių stulpelis su jame įspausta Kupiškio rajono mero pėda. Į rajono savivaldos gyvenimą niekas dar nėra taip giliai ir pasitikinčiai įmynęs, tad dėl šios pėdos ginčų nekilo.

Šiek tiek nesusipratimų būta dėl pačios medžiagos steloms, mat nuspręsta žūt būt jas gaminti iš Lėvens atodangos klinčių.

 

Ypatingosios nominacijų stelos

Stelas iš ypatingo švelnumo klinčių, net vadinamų barchatinėmis, gamina dailininkas Romualdas Aleliūnas.

Kaip jau rašė temainfo.lt, nuslūgus sausio mėnesio šalčiams atsivėrė Lėvens atodanga. Ji – apie 200 m nuo tos vietos, kur vanduo išsilaisvina iš Kupiškio marių užtvankos ir ima tekėti nuo Paketurių kalno gerai matomu lanku. Kaip teigia Valstybės labiausiai saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos atstovai, neįtikėtino švelnumo klintims priduoda elementariosios dalelės, kurių kaip reta gausu atsivėrusiame iškasenų klode. Natūralu: dėl unikalaus 400 kv. m ploto vyksta derybos tarp gamtosaugininkų ir Kupiškio darbdavių verslo klubo: niekas nesuabejotų, jog šį sklypą verta privatizuoti…

Kol nėra oficialaus ir galutinio atsakymo, Kupiškio kultūros centro direktorė J.Janušonienė nelabai ir tikėjosi stelų gamybai gauti unikaliųjų klinčių. Tačiau iniciatyvą parodė trys rajono Tarybos opozicijos lyderiai, ir didelių diskusijų viešoje erdvėje buvo išvengta.

– Turiu pripažinti, jog interpeliacija, pasirengimas jai, kovo 17-osios neeilinis Tarybos posėdis labai išvargino: nebenorėjau konfliktuoti ir savo potvarkiu leidau paimti 16 kg klinčių. Tiksliai pageidaujamo svorio nepavyko atkirsti: 6-7 kg bus panaudoti kitų metų nominacijas įprasminančioms steloms. Aš pats tai prakontroliuosiu. Iš tikro, labai džiaugiuosi dar viena proga apdovanoti ir įvertinti Kupiškio žmones, pagerbti tuos, kurie 2015-aisiais rajono gyvenime įmynė „Milžino pėdą”, – temainfo.lt sakė Kupiškio rajono vicemeras Aurimas Martinka.

 

Jei ne verslininkai ir ne vadybininkė Vaiva

Reikia pažymėti ir tai, jog formuoti „Milžino pėdos” šventės repertuarą labai padėjo Kupiškio verslininkai. Jei ne jų parama, kažin ar kultūrinės veiklos koordinatorė V.Kirstukienė, nors ir turinti puikų vadybininkės talentą, būtų ryžusis kreiptis į žymųjį Leonardo DiCaprio vadybininką Jonataną Hilleoatą, kuris šiuo metu Lietuvoje veda derybas dėl vietų sukti filmui „Tristanas ir Izolda”. Utopija atrodęs sumanymas vis dėlto  įgavo realių bruožų. Visiems žinomos pjesės motyvais, Tristanas keliauja po vienuolynus ir ieško Izoldos: 1,07 min. epizodas bus filmuojamas Palėvenėje, tad Jonatanui Kupiškis nebėra visai nežinomas miestelis.

– Kai jo paprašėme atvykti į renginį, jis nusijuokė. Sako: „Ką gi… Po šių metų „Oskarų” apdovanojimų Leonardo kolekcijoje nėr tik „Milžino pėdos”. Toks atsakymas man buvo šventė prieš šventę, – temainfo.lt sakė V.Kirstukienė.

Žinoma, kažin ar verta tikėtis, kad iš Amerikos atvyktų pats L.DiCaprio. Tačiau verslo remiamas prabangus renginys Kupiškiui ir šiaip gėdos nepadarys.

 

Svečių iš Amerikos – vis dėlto! – bus

Simboliška: „Milžino pėdos” šventei iš Amerikos į Kupiškį atvyksta Miglė Pivoriūnaitė, šiuo metu Niujorke įrašinėjanti singlą „Iš ledo šalies”. Su televizinio projekto „X Faktorius” dalyve pavyko pabendrauti tik per tweeterį. Miglė rašo: „Man smagu. Noriu grįžti į savo gimtąjį Kps. Milžino pėda – ir man reklama: koncertuosiu su žinomų kino filmų personažais.”

Koncertinė programa – kupiškėnų ir Kupiškyje nusileidusių žvaigždžių didžiulis šou. Gėrėsimės Šecherezada, „Penkiasdešimt pilkų atspalvių” herojais,  Volto Disnėjaus filmų personažais ir personifikacijomis,  2015-ųjų palydų „Gražuolės pabaisos” veikėjais…

Tiesa, „Milžino pėdos“ apdovanojimus turėjęs vesti Styvas Harvey po nesėkmės konkurse „Mis Visata“ užleido vietą ne mažiau šmaikščiam TV veidui ir renginių vedėjui šoumenui Dainiui Martinaičiui.

 

Neįtikėtinas susidomėjimas

Dar nespėjus iškabinti šventės „Milžino pėda” afišų, bilietai į šį renginį jau graibstyte graibstomi. Salė, žinoma, ne guminė: visi, norintieji į ją patekti, nepateks. Tačiau šventės preliudijoje galės dalyvauti kiekvienas kupiškėnas ir jo svečiai: balandžio 1 d. 17.30 val. prie Kupiškoio kultūros centro bus pradėtas tiesti raudonas kilimas. Juo žengs nominuotieji įžymybės, mecenatai, verslo ir politikos atstovai, kandidatai į Seimą. Pasipuošę kino filmų personažų kostiumais atvažiuos jie prabangiais automobiliais. Pasitiks visus Lietuvos valstybinis televizijos ir radijo ir orkestras.

Beje, laimingųjų, spėjusių nusipirkti bilietą, maloniai prašoma pasipuošti labiausiai mėgstamo kino filmo personažo kostiumu. Šios šventės „dress”  kodas „Mano mylimas kinas”. Būtent dėl to tiek daug stengtasi, kad bent nedidelė pasaulinės žymės kino personažų savo apsilankymu pagerbtų Kupiškį.

 

Paslaptingoji komisija

Kovo 31-sios vakare (kol kas neskelbiama, kur) bus sukviesta penkių asmenų komisija, išrinksianti stelos vertus septynis asmenis. Komisijos nariai, kol kas net patys nežinantys vieni kitų, minėtą dieną bus pakviesti vertinimui. Taip siekiama išvengti net šešėlio korupcijos, galimo įtakojimo ar kokių nors susitarimų.

Per naktį vokai su nominuotųjų pavardėmis bus saugomi vienos biudžetinės įstaigos seife, nusamdyta saugos firma saugoti pačią įmonę.

Belieka laukti renginio. Kita vertus, nėra ko laukti, jei dar neturi bilietų į „Milžino pėdą”. 

Rita Briedienė