Paskelbtas konkursas Rokiškio „Arkos” ekspertizei

Kaip jau rašė temainfo.lt, Rokiškio Nepriklausomybės aikštės „Arkos” paminklas atkreipė skulptoriaus, vieno iš šio paminklo statytojų, Gedimino Žuklio dėmesį. Viešėdamas Rokiškyje jis aplankė savo kūrinį ir pastebėjo, jog dešinės (žvelgiant į bažnyčią) paminklo pusės maždaug trijų metrų aukštyje, ties sieninės plokštės susijungimu su skliauto plokšte, atsiradęs trikampio formos atitrūkimas. Gabalėlis, kaip atitrūkimą vadina skulptorius, tarsi apglėbia dešinę arkos „koją“. Skulptorius G. Žuklys nufotografavo jo dėmesį patraukusią paminklo vietą ir nuotraukas kartu su laišku, kuriame išdėstytas minėtas pastebėjimas, išsiuntė Rokiškio rajono savivaldybės merui Ramūnui Godeliauskui.

Šiuo metu trikampis darosi dvigubas: tarsi vienas atitrūkimas dengtų kitą, ir neaišku, ar tokia „eglute“ neskilinės toliau.

Kaip temainfo.lt sakė rajono Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas, šiuo metu yra paskelbtas konkursas paminklo ekspertizei.

– Norime išsiaiškinti, ar yra kažkokie giluminiai pažeidimai, ar tik paviršiniai trūkumai, kad po to nereiktų du kartus daryti darbo. Gavę išvadas stengsimės kuo greičiau pirkti paminklo tvarkymo darbus, – teigia direktorius A. Burnickas.

Paminklas statytas 1999 m. Jį sukūrė skulptoriai Leonas Žuklys, Gediminas Žuklys, Lada Markejevaitė bei architektė Elena Nijolė Bučiūtė.


temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos