Pasibaigus akcijai ,,Elnias“ brakonieriai lengviau neatsikvėps

Nuo rugsėjo 12 d. iki rugsėjo 30 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė aplinkosauginę akciją ,,Elnias“ – siekė sustiprinti šalies miškuose gyvenančių elnių apsaugos kontrolę bei užtikrinti jų apsaugos prevenciją. Pasitelkus neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius buvo suorganizuoti 33 tiksliniai reidai: tikrinami medžiotojai, stabdomi įtarimą sukėlę automobiliai. Buvo patikrinti 44 medžiotojai bei 49 automobiliai, nustatyti trys medžioklės bei vienas žvejybos reikalavimų pažeidimai.

Šiurkščiausią pažeidimą rugsėjo 27 d. nustatė Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai: buvo sulaikyti anykštėnai, neteisėtai sumedžioję stirnos patiną.

Tądien, jau beveik sutemus, aplinkosaugininkams įtarimą sukėlė automobilis, išsukęs iš Anykščių individualaus gyvenamojo namo kiemo. Už vairo sėdėjęs žmogus buvo apsivilkęs maskuojančių spalvų drabužiais ir aiškiai labai skubėjo. Pareigūnai nutarė pasidomėti, kur gi vakare išsiruošė šis pilietis. Išvažiavęs iš miesto automobilis pasuko į lauko keliuką ir pavažiavęs sustojo palaukėje. Prie jo priėjęs žmogus rankoje turėjo dėklą ginklui. Tai buvo „Puntuko“ medžiotojų klubo medžiotojai P.M. ir S.Š.

Vyrai teigė ką tik baigę medžioklę ir ruošiasi į namus; parodė, kurioje vietoje tykojo laimikio.

Pareigūnai matė: P.M. čia tikrai nemedžiojo ir sako netiesą, vadinasi, tam turi būti priežasčių. Patikrinus medžiotojų dokumentus nuspręsta stebėti namą Anykščiuose.

Automobilyje laukiantys aplinkosaugininkai iš kolegos gavo pranešimą apie gyvatvorėje pastebėtą plastikinę dėžę.

Netrukus į kiemą įsuko pareigūnams jau žinomas automobilis. Iš jo išlipę vyrai ne iš karto atėjo prie neteisėtai sumedžioto stirnino. Pasišviesdami prožektoriumi pirmiausia jie apžiūrėjo kiemą, pasiklausė, pavaikščiojo ir tik tada ryžosi paimti neteisėtai sumedžiotą ir paslėptą laimikį.

Pareigūno šuolis per tvorą ir dar kartą ištartas „Labas vakaras“ pažeidėjams buvo labai netikėtas. Nors vienas jų turėjo plombą su licencija, tačiau pasinaudoti nebespėjo – tą medžiotojas turėjo padaryti dar prieš išgabendamas gyvūną iš sumedžiojimo vietos.

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes paaiškėjo dar vienas įdomus dalykas – medžioklės vadovas P.M. turėjo du tuo pačiu numeriu pažymėtus ir tą pačią dieną išduotus medžioklės lapus. Matėsi, kad vienas jų yra skenuotas, fiktyvus, į kurį ir buvo rašomos beveik kiekvieną dieną vykdytos medžioklės. Originaliame medžioklės lape apie tą dieną vykdytą medžioklę jokio įrašo nebuvo. Kokiu tikslu medžioklės vadovas P.M. norėjo nuslėpti medžioklių skaičių ir jose dalyvaujančius medžiotojus, vertino „Puntuko“ medžiotojų klubo taryba ir jo klubo kolegos.

Suaugusį stirnos patiną neteisėtai sumedžiojusiam P.M. buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, paimtas ginklas, iš kurio nušautas žvėris. Į saugojimo aikštelę iškeliavo ir automobilis, kuriuo gabentas neteisėtai sumedžiotas stirninas.

Be to, dar buvo skirta administracinė bauda, teisės medžioti atėmimas, teko atlyginti laukinių gyvūnų ištekliams padarytą 1587,75 Eur žalą.

Atsakomybės neišvengė ir S.Š. Jam administracinės teisės pažeidimo protokolas buvo surašytas už medžioklę be galiojančio medžioklės lapo.

Su šiais pažeidimais susijusi byla buvo perduota Anykščių rajono apylinkės teismui.

Pažeidėjai neteko medžioklinio šautuvo bei lengvojo automobilio.

Baigėsi akcija ,,Elnias“, bet gyventojus ir toliau bus raginami nelikti abejingais – pamačius galimus pažeidimus informuoti pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

 

Parengta pagal urd.am.lt inf.

Asociatyvi nuotr.