Pasaulio imtynių čempionate Las Vegase – anykštietė

Imtynių gerbėjai su nekantrumu laukia Pasaulio imtynių čempionato, kuris vyks rugsėjo 7–12 dienomis Las Vegase ( JAV ). Čempionate sportininkai kovos ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Pirmą kartą Anykščių istorijoje moterų imtynių atrankos varžybose dalyvaus troškūnietė Danutė Domikaitytė. Pirmasis jos treneris – Anykščių, o keleri metai  ir Kupiškio, sporto mokyklų graikų-romėnų imtynių mokytojas Arvydas Krikščiūnas.

Rugsėjo 9 d. Danutė kovos svorio kategorijoje iki 69 kg.

www.imtynes.lt išspausdino Lietuvos rinktinės trenerio Aivaro Kaselio „Laišką iš linksmybių ir pagundų miesto”. Jame rašoma:

„Esame Nevadoje, Las Vegase. Gyvename Westgate viešbučio komplekse, kur viskas – sporto salės, viešbučio kambariai, maisto įstaigos, parduotuvės ir, aišku, kazino – yra po vienu stogu. Treniruotėse ruošiamės istorinėms kovoms – iki šiol mūsų merginos tik pasvajot galėjo apie tokio lygio varžybas. Svajonės išsipildė: po kelių dienų – pasaulio čempionatas. Bet dabar svarbus tarpsnis – aklimatizacija ir pasiruošimas gyvenimo startams. Kartu treniruojasi visos geriausios imtynininkės iš AZE, ESP, ITA, POR, ARG, EGY, GBR, KAZ, MNG, KOR, BLR, NED. Aišku, ir LT Giedrės Blekaitytės ir Danutės Domikaitytės duetas. Akys raibsta nuo tituluotų varžovių. Vienoje vietoje tiek daug olimpinių žaidynių prizininkių, pasaulio ir Europos čempionių senokai nemačiau. Bet panelėms titulai – nė motais, jos dirba savo darbą. Šiuo metu pagrindinis mūsų imtynininkių tikslas – atgauti greičio savybes.

Danutė ir Giedrė prie amerikietiško laiko pakankamai greitai priprato: penktą dieną, kaip ir tikėjomės, jos pralaužė adaptacijos ledus. Vienu žodžiu, jaudulio nėra, tikslas yra! Ačiū už palaikymą!”

Kovas galima stebėti tiesiogiai nuo 20 val. per „Viasat Sport Baltic“ kanalą.

 

Parengė Rita Briedienė

www.imtynes.lt nuotr.