Paplūdimio tinklinio čempionato laurus skynė rokiškėnai ir kupiškėnai

 

Rugpjūčio 19 d. Kaune vyko Lietuvos veteranų paplūdimio tinklinio čempionato penktas – finalinis – etapas, išaiškinęs ne tik etapo prizininkes, bet ir komandas, galutinėje įskaitoje tapusias 2017-ųjų Lietuvos čempionato nugalėtojomis vyrų 40+ ir 50+ amžiaus grupėse.

Kadangi čempionatas buvo atviras, tai jame dalyvavo ir užsienio komandos. Iš viso abiejose grupėse rungėsi 40 Lietuvos, penkios – Latvijos, viena – Rusijos, dvi – Baltarusijos komandos.

Nuo pirmo etapo vyrų grupėje 40+ lyderiai buvo Aurimo Laužadžio ir Raimunto Dilio komanda „Rokiškis”. Visuose etapuose rokiškėnai buvo pirmi ir tik paskutiniame – Kauno etape – juos nugalėjo Arnoldo Zoko iš Kauno ir Dariaus Dubausko iš Tauragės komanda „Šilas“. „Rokiškis”, pralaimėjęs paskutinį etapą, bet per pirmus keturis susikrovęs solidų taškų bagažą (246 tšk.), užtikrintai tapo čempionais.

Antrą vietą bendroje įskaitoje užėmė Vytauto Dimšos ir Tomo Kazočiūno Alytaus komanda Altemsa-Vita Baltic“ (210), trečią – Irmanto Utmano ir Rimo Radžiūno komanda „Marijampolė“ (178).

Vyrų grupėje 50+ nugalėtojais jau antri metai iš eilės tapo Kupiškio rajono sporto klubo „Pagardai“ Valdo Šabrinsko iš Kupiškio ir Gintauto Martišiaus iš Kauno komanda. Vyrai užtikrintai nugalėjo visuose penkiuose etapuose ir, surinkę maksimalų – 250 – taškų kraitį, tapo Lietuvos čempionais.

Vicečempionų titulą iškovojo Mindaugo Dumčiaus ir Haroldo Biknerio Tauragės komanda „Šilas“ (206), trečią vietą bendroje įskaitoje užėmė kauniečių Vytauto Liutkevičiaus ir Tomo Kurkliečio komanda „Perkūnas“ (198).

Šių metų veteranų paplūdimio tinklinio čempionatas vyko visiškai nauja sistema: buvo surengti penki etapai ir tik po penktojo susumavus taškus buvo išaiškintos Lietuvos veteranų čempionato prizininkės.

Čempionatas prasidėjo Rokiškyje birželio 6 d. Birželio 20 d. į antrą etapą veteranai rinkosi Klaipėdoje; liepos 22 d. Tauragėje vyko trečias etapas; ketvirtas – rugpjūčio 5 d. Kupiškyje.

 

Saulius Buivydas

Klubo „Pagardai” archyvo nuotraukos