Panevėžys dar kartą patvirtins Teatrų miesto vardą

Panevėžys dar kartą patvirtins Teatrų miesto vardą: renginių įvairove ir gausa garsėjantis Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai 2016 m. vasario 11 – gegužės 4 dienomis panevėžiečius ir visą Aukštaitijos kraštą kviečia į Lietuvos profesionalių teatrų festivalį „PREMJEROS“.  

Žiūrovui – naujausių spektaklių kolekcija

Septyni šalies teatrai startuos Aukštaitijos sostinės Panevėžio bendruomenių rūmuose ir savo spektaklius rodys žiūrovų verdiktui. Lietuvos profesionalūs teatrai mielai atsiliepė į festivalio organizatorių kvietimą, o nuo vasario mėn. reikliam, išprususiam Panevėžio žiūrovui atveža pačius naujausius, patraukliausius įvairaus žanro pastatymus.  

 

Vasario 11 d. 10 val. festivalį atidarys Kelmės mažojo teatro premjerinis spektaklis visai šeimai – Petro Lisausko “Burbognomai” (didžioji salė).

Vasario 23 d. 18 val. – Alytaus miesto dramos teatro premjera – monospektaklis „ŽuvėdPRA” (mažoji salė). Režisierė – Andra Virbičianskienė, vaidina Vaidas PRAspaliauskas.

Kovo 15 d. 18 val. Lietuvos rusų dramos teatras pakvies į režisieriaus Jono Vaitkaus dviejų dalių muzikinį plastinį spektaklį Nizami Gandževi „Septynios gražuolės“ (didžioji salė).

Balandžio 12 d. 18 val. žiūrovams suteikiama puiki proga pamatyti Klaipėdos valstybinio dramos teatro premjerą pagal Henriko Ibseno dramą „Laukinė antis”, režisuotą Ramučio Rimeikio (didžioji salė).

Balandžio 19 d. 18 val. į premjerą pakvies Valstybinis Jaunimo dramos teatras ( Vilnius) ir parodys Balio Latėno režisuotą Robero Toma pjesę „Aštuonios mylinčios moterys” (didžioji salė).

Balandžio 26 d. 18 val. Šiaulių valstybinis dramos teatras atveža šviežiausią pastatymą, kurio dar nematė net šiauliečiai. Tai Petro Vaičiūno satyrinis groteskas „Patriotai“ (N-14) (didžioji salė).

Gegužės 4 d. 18 val. festivalį vainikuos Vilniaus Mažojo teatro premjera – Paulinos Pukytės „Bedalis ir Labdarys“. Režisierė – Gabrielė Tuminaitė. Spektaklis – tik suaugusiesiems (N-16); skambės nenorminė leksika (didžioji salė).

 

Tai pirmas tokio pobūdžio teatrų festivalis.

– Iki šiol apie tokio festivalio reikalingumą miestui būdavo pakalbama, tačiau taip ir likdavo tik ateities vizija, – teigia „Premjerų” idėjos autorius ir vienas rengėjų Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų kultūrinių renginių organizatorius Remigijus Gudonis, savo gyvenimą su teatru siejantis ne vienerius metus.

Anot jo, miestelėnus džiugina Juozo Miltinio dramos teatro spektakliai, bet Panevėžio miesto gyventojai menkai žino, kitus profesionalius Lietuvos teatrus, kokius spektaklius jie rodo, kokie kūrėjai yra pripažinti, kuriantys ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje.

– Trūksta teatro žanro profesionalaus meno sklaidos, o įstaigos funkcijose tai numatyta, todėl ir stengsiuosi paįvairinti rūmų veiklą naujais renginiais. Kaip alternatyvą pramoginiam žanrui, kurio apstu mūsų scenose, organizatoriai pateiks Aukštaitijos krašto žiūrovams kitokį teatrą ir supažindins su profesionalių Lietuvos teatrų naujausiais pastatymais, – sakė organizatorius.

Profesionalių teatrų festivalyje „Premjeros” nebus vadinamosios „kompetentingos profesionalų teatro kritikų komisijos“; vieninteliai spektaklių vertintojai ir teisėjai bus žiūrovai, kurie ir išrinks labiausiai jiems patikusį spektaklį.  

Festivalio uždarymo metu, geriausio spektaklio kūrybinei grupei bus įteiktas pagrindinis prizas, kurį įteiks organizatoriai ir rėmėjai.

Kviečiame lankytis!

 

Organizatoriai