Pagaliau veikia viešasis Rokiškio tualetas


Kol neužlipo į tribūną…
Koalicijos „Už laisvę augti“ feisbuke Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys Stasys Meliūnas prisipažįsta išgyvenąs gerą jausmą dėl to, kad pagaliau pradėjo veikti viešasis Rokiškio miesto Respublikos gatvės tualetas. „Net tualetinio popieriaus yra“, – rašo jis.
Tarybos narys pasakoja apie tai, jog kelionės po valdiškus kabinetus, prašymas tvarkyti viešą tualetą ir nebedaryti gėdos Rokiškiui neturėjo jokio įtakos tol, kol neužlipo į tribūną…
Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdžiai pasibaigia pasisakymais ir paklausimais. Po liepos 26 d. posėdžio Tarybos narys S. Meliūnas ir kvietė formuoti komisiją aiškintis, kodėl neveikia naujas ir brangiai kainavęs miesto tualetas, jau keli mėnesiai kuriantis nekokį Rokiškio – Lietuvos kultūros sostinės – įvaizdį…


Užstrigo vandens nuleidimo sistema
Keliais projekto „Urbanistinės teritorijos Rokiškio mieste plėtra“ etapais buvo sutvarkyta senojo turgelio vieta Respublikos gatvės pradžioje: nugriautas vos besilaikantis prekystalis ir jo stoginė, atnaujinta aikštės danga, įrengtas apšvietimas, pastatytas apie 90 tūkst. eurų kainavęs viešas tualetas su kabinomis neįgaliesiems vyrų ir moterų pusėse.Betgi sugedo vandens nuleidimo sistema, kuriai įrengti tualeto statybos darbų rangovas buvo samdęs subrangovą. Reikalai užstrigo, beje, kaip ir unitazai. Juos kuopti buvo įpareigotos AB „Rokiškio komunalininkas“ valytojos. Tai truko nuo pavasario, apie tai pasibaisėję kalbėjo rokiškėnai, rašė spauda.


Iniciatyvos vis dėlto pasiteisina
Tarybos narys S. Meliūnas davė sau žodį eiti iki galo. „Nors kaip ir kiekvienas rokiškėnas buvau stumdomas iš kabineto į kabinetą. Beje, kaip ir tada, kai teko varstyti valdininkų duris bandant įtikinti, kad reikia baigti griauti vėjo ir lietaus ardomą turgelio pavėsinę, stovėjusią dabartinio tualeto vietoje, – suspėti, kol kokio žmogaus stogas neužgriuvo“, – rašo jis.Iniciatyvos vis dėlto pasiteisina. Tikėtina, kad jos nesupriešins rajono Tarybos valdančiosios daugumos ir opozicijos. Bent jau kol veikia viešasis tualetas.


Rita Briedienė

Stasio Meliūno nuotr.