Onuškyje girta moteris nudūrė sugėrovę

Kaip praneša Panevėžio apskrities VPK, liepos 13 d. 19.39 val. Rokiškio rajono Juodupės seniūnijos Onuškio kaimo Sinagogos gatvės sodyboje buvo rastas moters (gim. 1968 m.) kūnas su durtine žaizda nugaroje. Įtariamoji (gim. 1974 m.), gyvenanti Rokiškio rajone, sulaikyta vadovaujantis LR BPK 140 str. Sulaikytoji buvo girta (1,86 prom.). Išgertuvių metu ir įvyko buitinis konfliktas.

 

Išvedė iš miško…

Kaip sako Onuškio gyventojai, nužudyta pati didžiausia miestelio girtuoklė. Gyveno ji šviesios atminties Elenos Kaženiauskaitės gryčiutėje, tuoj pat už akmeninio pastato, žinomo ne tik onuškiečiams. Bene prieš 10 metų šiame namelyje šeimą apgyvendino Savivaldybė, gelbėdama ją nuo didžiulio vargo Kiemiškio kaime. Du vaikus auginanti šeima jau ir tada buvo žinoma kaip stipriai gerianti: į jų namelį vidury miško rinkdavosi visokio plauko žmonės.

– Buvo nepaprastai snieginga žiema. Mergaitė brisdavo į mokyklą užpustytais miško takais… Žinojome, kad jos tėvų gryčioje nei elektros, nei šulinio nėra – iš kažin kur nešdavo vandenį. Onuškio bendruomenė ėmė rūpintis būstu šiai šeimai. Norėta ją įkeldinti į mokytojų namą, bet pabijojo, kad žmonės neturės ramybės. Elenos gryčiutėje buvo ir baldų, ir patalų, ir indų… Išvedėme iš miško žmones. Ankstesnioji namelio šeimininkė buvo labai tikinti: tikėjomės, kad ši aplinka turės geros įtakos geriančiai šeimai. Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme jų gyvenime atsirado šviesos. Gryčiutė vis dėlto netruko virsti girtuoklių landyne… – pasakojo onuškietė.

 

Gėrė toliau

Nužudytosios sūnus ir vyras Onuškyje nebegyvena – išsikėlė prie Pandėlio. Motina liko su dukra. Paklausta, ar pastaroji irgi geria, pašnekovė nutilo. Merginai jau 23-eji, ji paslaugi, neatsisako patalkinti organizuojant bendruomenės renginius, kantri uogauti ir grybauti, bet nesitraukia ir nuo stalo, užu jo susėdus girtuokliams.

– Iš tokios aplinkos… – sakė onuškietė.

Anot pašnekovių, niekas nežinodamas nepasakytų, kiek nužudytajai buvo metų. Varginama ir niokojama girtuoklystės ji atrodė kaip 70-80 metų senolė. Dar sako: kaip gyveno, taip ir mirė.

Žmonės neklausinėja vakaro dalyvių, kas paskatino konfliktą – vėliau išsipasakos patys. Išsigandę ir sutrikę jie vis dėlto gėrė toliau šalia nužudytosios. Policiją ir greitąją medicinos pagalbą iškvietė žudikės sugyventinis, užsukęs į gryčiutę jau po įvykio.

 

Nejauku buvo

Pašnekovės nenorėjo sakyti savo pavardės – bijo.

– Šiuo metu labai nejauku Onuškyje. Žmogžudystė visus sukrėtė. Žmonės prisiminė prieš 20 metų žiauriai nužudytą senutę, gyvenusią netoli Onuškio dvaro. Senas tai įvykis, o kaip vakar buvęs. Senolė buvo žudiko močiutės labai artima bičiulė; dar berniuką ji ne kartą saldainiais vaišinusi. Atsėdėjęs 17 metų jis grįžo namo. Bandė išvažiuoti į Angliją, bet ši šalis jo, nužudžiusio žmogų, neįsileido. Išvyko į Vokietiją. Dabar jis vėl Onuškyje pas motiną, – pasakojo pašnekovė.

Kas žino, ar iki teismo nebus paleista žudikė, ne kartą po kaimą laksčiusi su peiliu rankoje. Kur ji gyvena, onuškiečiai nė nežino. Dažnai apsistoja pas savo brolius: abu teisti, vienas – lyg ir už žmogžudystę.

– Vakar po Onuškį vėjas gainiojo tirštą rūką: tarsi vėlės būtų susirinkusios nelaimės pažiūrėti. Nejauku buvo, – sakė onuškietė.

 

Saulius Buivydas

 

Psichologinės pagalbos tarnybos

„Jaunimo linija“
Pagalbą teikia savanoriai

 

http://www.jaunimolinija.lt Darbo laikas: 00.00–24.00 (I–VII)

Tel. Nr.: 8 800 28888

„Vaikų linija“
Pagalbą teikia savanoriai

Algirdo g. 31, Vilnius

www.vaikulinija.lt Darbo laikas: 11.00–23.00 (I–VII) Tel. Nr.: 116111

 

„Vilties linija“
Pagalbą suaugusiems teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
http://paklausk.kpsc.lt/contact.php;

vilties.linija@gmail.com

Darbo laikas: 00.00–24.00 (I–VII) Tel. Nr.: 116123
„Pagalbos moterims linija“
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
www.moters-pagalba.lt/linija;

pagalba@moteriai.lt

Darbo laikas: 10.00–21.00 (I–V)

Tel. Nr.: 8 800 66366

„Linija Doverija“
Pagalbą jaunimui rusų kalba teikia savanoriai
  Darbo laikas: 16.00–20.00 (I–VII)

Tel. Nr.: 8 800 77277

„Krizių įveikimo centras“
Pagalbą suaugusiems teikia psichikos sveikatos specialistai

Giedraičių g. 60A, Vilnius

 www.krizesiveikimas.lt

 

Darbo laikas: 16.00–20.00 (I–V), 12.00–16.00 (VI)

„Skype“ (vardu krizesiveikimas)

„Pagalbos moterims linija – emocinė parama“ pagalba@moteriai.lt Darbo laikas: 10.00–21.00 (I–VII)

Tel. Nr.: 8 800 66366