Gruodžio 14 d. Lietuvos ultralengvųjų orlaivių pilotų federacija Obelių vaikų globos namams padovanojo šventę „Saldainių lietaus 2013“.

Tokią šventę jau penktą kartą organizavo motorizuotų parasparnių komanda „Madpilots“. Jos iniciatyva saldainiais yra liję Ukmergės, Alytaus, Molėtų ir Kaišiadorių vaikų namuose.

Kaip temainfo.lt pasakojo Lietuvos ultralengvųjų orlaivių pilotų federacijos viceprezidentas Ričardas Matickas, beje, kilęs iš Rokiškio, tokiuose renginiuose dalyvauja visi šalies motorizuotų parasparnių klubai ir pavieniai pilotai, kviečiamasi kitų šalių sportininkų. Šįkart buvo svečių iš Latvijos, Anglijos: virš Obelių vaikų namų sklandė 27 motorizuoti parasparniai. Tarp jų – ir Rokiškio parasparnių asociacijos „Pūga” nariai.

„Saldainių lietaus“ organizatoriai rinkosi prie Obelių malūno. Iš čia jie pajudėjo į staro vietą – vos 100 m nuo Antanašės kaimo, prie Našio ežero.

– Diena pasitaikė labai puiki skristi: oras vaiskus, matomumas geras; truputį pašalę, nešlapia nusileisti, – pasakojo R.Matickas.

Kiekvienas pilotas vaikams pažėrė po 2 kg. saldainių.

– Įspūdis buvo didžiulis. Ir ne tik vaikams, bet ir mums, suaugusiesiems. Vaikai krykštavo, juokėsi, gaudė saldainius. O virš stogų margaspalviai parasparniai savo gausumu kūrė neįtikėtiną reginį. Vėliau, jau po šventės, girdėjau kalbant susižavėjusius obeliečius – toks reginys jiems irgi buvo šventė. Tiems, kurie mojo parasparmiams iš savo kiemų ar gatvių, irgi buvo pažerta saldainių. Žodžiu, visi pajutome: artėja Kalėdos, – obeliškių nuotaikas perteikė Obelių vaikų globos namų direktorius Tadas Stakėnas.

Ultralengvųjų orlaivių pilotai vaikų namams atskraidino ir Kalėdų senelį: vaikai jam deklamavo eilėraščius ir, žinoma, gavo dovanėlių.

„Saldainių lietaus“ organizatoriai vaikams atvežė Anglijos lietuvių parasparnininkų dovanų, namams padovanojo metinę „Aviacijos pasaulis“ prenumeratą. O ir patys Obelių vaikų globos namų auklėtiniai oreivius pasitiko šiltai: vaišino juos sultiniu, arbata, sausainiais.

Anot Lietuvos ultralengvųjų orlaivių pilotų federacijos viceprezidento R.Maticko, kitais metais Rokiškyje planuojamas didžiulis renginys: liepos 25-27 dienomis senajame aerodrome startuos net trys – Lietuvos, Latvijos ir Baltijos šalių – motorizuotų parasparnių čempionatai.


temainfo.lt