Obelių vaikų globos namai mokosi rašyti kiniškai

 

Rokiškio rajono Obelių vaikų globos namuose šiuo metu vieši aštuoni studentai iš Tailando, Nepalo, Indonezijos, Meksikos, Indijos, Kinijos Honkongo ir Egipto.

Šie jaunuoliai, įsijungę į organizacijos AIESEC veiklą, dalyvauja jaunimo lyderystės projekte „Bring it on”, kuriuo siekiama vaikų globos namų auklėtiniams suteikti galimybę tobulėti, pažinti save ir kitą kultūrą.

Obelių vaikų globos namų direktoriaus pavaduotojos Elona Adomavičienė

Vaikų globos namų svečiai vietos visuomenėje labai pastebimi. Ir ne tik odos spalva, bet ir jaunatvišku judrumu, dėmesingumu tam, kas vyksta aplink. „Bring it on” projekto dalyviai, birželio 28 d. pakviesti į Skemų socialinės globos namų 80-mečio renginį, prisitaikė prie bažnytinės rimties, keliavo su lietuviais aplink bažnyčią Kryžiaus kelią, fotografavo kiekvieną kelio stotį.

Vaikų globos namuose dirbama pagal iš anksto parengtą programą, jaunuoliai apmokyti bendrauti su vaikais, susipažinę su Lietuvos kultūra, net pramokę lietuvių kalbos.

Kinas mokė vaikus rašyti savo vardą kinų hieroglifais, vaikai išmoko nupiešti svečių gimtosios šalies vėliavą, visi kartu maudosi ežere, žaidžia futbolą, mokosi dainų. Svečia visai neblogai dainuoja „Du gaidelius”.

– Kaip lietuviukams sekasi bendrauti su užsieniečiais? – temainfo.lt klausė Obelių vaikų globos namų direktoriaus pavaduotojos Elonos Adomavičienės.

– Mūsų vaikai turi tarptautinio bendravimo patirties: jau septynerius metus vasaras stovyklą jiems organizuoja Švedijos Vastero miesto Rudbeckianskos gimnazijos mokiniai ir mokytojai, – sakė ji.

Projekto „Bring it on” dalyviai Obelių vaikų globos namuose gyvens ir su vaikais dirbs iki liepos 10 d. Vėliau savaitę jie keliaus po Lietuvą, o tada dvi savaites dirbs Kėdainių vaikų namuose „Saulutė”.

Dar viena šios programos studentų grupė šiuo metu dirba su kauniečiais našlaičiais vaikais, o vėliau vyks į Zarasų rajono Antazavės vaikų globos namus.

 

temainfo.lt

Obelių vaikų globos namų archyvo nuotraukos