Kaip praneša Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas, vykdant valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę Obelių ežere buvo pastebėta valtis, kurią tarsi kažko ieškodami irklavo du asmenys. Aplinkosaugininkai sulaukė, kol valtis atplauks į krantą, o tuomet ir paaiškėjo, kad „žvejai“ neturi leidimų mėgėjiškai žvejybai. Žvejybos įrankių valtyje nebuvo, tik keletas sugautų lynų, kuriuos suskubo grąžinti į ežerą. Pasiteiravus, kokiu būdu pagavo žuvį, jei valtyje nėra net meškerių, vyrai paaiškino, kad žuvį nusipirko iš kitų žvejų.
Pareigūnų toks paaiškinimas neįtikino, todėl už neteisėtą žvejybą buvo surašyti protokolai, skirtos administracinės baudos; ieškoti žvejybos įrankių, paliktų ežere, teko neetatiniams inspektoriams. Ieškant įrankių, kuriais galėjo būti žvejojama, buvo pastebėtas dar vienas obelietis: jis statė verslinės žvejybos įrankius – tinklus: jų jau buvo pastatęs net tris.
Krante pareigūnai ir šiam surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą už neteisėtą žvejybą tinklais. Jo laimei ar nelaimei, tinkluose žuvies dar nebuvo, todėl išvengė žalos gamtai atlyginimo, o dėl skirtos baudos ir konfiskuotų tinklų labai nenusiminė.
– Pakliuvau tai pakliuvau… Man jau į kraują įaugęs šis „amatas“, negaliu atsispirti. Juk prie pat ežero gyvenu, – kalbėjo vyriškis.
Šis pilietis į aplinkosaugininkų rankas pakliūna jau ne pirmą kartą. Agentūroje jam vėl teko išklausyti paaiškinimus: mėgėjų žūklės vidaus vandenyse taisyklės draudžia naudoti verslinės žvejybos įrankius, kad šiai veiklai reikia turėti tam tikrus leidimus; už tai administracinės teisės pažeidimo kodeksas numato baudas nuo 400 iki 1000 Lt su įrankių konfiskavimu, o tokių įrankių laikymas (namuose ar automobilyje) gali kainuoti nuo 500 iki 1000 Lt, taip pat su jų konfiskavimu. Jei tinkluose bus sugautos žuvys, atitinkamai pagal žuvų rūšis pritaikius nustatytą tarifą, galima „užsidirbti“ nemenką baudą už gamtai padarytą žalą.
Parengta pagal prd.am.lt inform.