Obeliečio Vasario 16-oji – mažame švedų miestelyje

Rengiant rašinį „Obeliai – originalių paminklų ir puikių žmonių miestelis” teko brūkštelti laiškelį ir Obelių bendruomenės pirmininkui Žilvinui Misiūnui. Atsakymas atėjo ne iškart, o sulauktas labai nustebino.

„Šiuo metu gyvenu Švedijoje ir Vasario 16-ąją švęsime čia. Kas šiuo metu vyksta Obeliuose nelabai bežinau”, – parašė jis.

Žilvinas Misiūnas. Asmeninio albumo nuotr.

Na, taip! Šventiškas savaitgalis! Žilvino facebookas – pilnas „kalnuotų” nuotraukų.

„Kalnai – mano aistra. Tiesa, čia didelių kalnų nėra, berods, – tik apie 250 m virš jūros lygio. Tik neatostogauju Švedijoje, dirbu”, – atskriejo atsakymas.

Kodėl tokie patriotiški žmonės palieka Obelius, Lietuvą?

„Niekada darbo neieškojau; darbą visada man pasiūlydavo. Atsitiko taip, kad lietuviškų pasiūlymų nebuvo, teko pasitenkinti švedišku. Gyvenu kol kas vienas, dirbu. Šeima, manau, atvažiuos irgi”, – paaiškino Žilvinas.

O kaip svetimoje šalyje jaustis vasario 16-ąją?

„Lietuvos valstybės atkūrimo dieną sutiksiu mažame švedų miestelyje Koppom. Aišku yra daug ką papasakoti. Kovo 5 grįšiu: kovo 10 rinksime  Obelių bendruomenės kitą pirmininką. Būnant ne Lietuvoje Vasario 16-oji dar giliau jaučiasi. Su vietos lietuviais vakare susėsim pažiūrėti filmo „Trispalvis”, pažiūrėję padiskutuosim.
Būdamas emigrantu supratau, koks galingas ramstis esame valstybei. Tik idiotai ministrai (ne visi) to nesuvokia. Žinokit, iš toli geriau matosi. Tai mane skatina emigrantus ruošti Seimo rinkimams – atvežti Lietuvai naujų balsų. Su Vasario 16-ąją!”

Te skrieja linkėjimai ir į Švediją…

 

Rita Briedienė