Nuo kaladžių griuvęs remontuojamas traktorius prislėgė žmogų

Lapkričio 7 d. nelaimė įvyko Rokiškio rajono Duokiškio miestelio ūkininko Stasio Jasiūno (gim. 1952 m.) ūkio garaže. Remontuojant vikšrinį traktorių T-170 buvo prispaustas Utenos rajono Užpalių seniūnijos Kaniūkų kaimo gyventojas (gim. 1961 m.).

Nelaimės įtampą didina tai, kad į didžiulę bėdą pakliuvo ir pats ūkininkas: traktorių remontavęs ir mirtinai susižalojęs vyras nebuvo įdarbintas. Anot Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vyriausiojo darbo inspektoriaus Almanto Blažio, ūkininkas teigia, jog uteniškis buvo atvykęs tik konsultuoti kitų. Tačiau iš įvykio aplinkybių dėliojasi išvada, kad nelaimės momentu nebuvo nė vieno konsultuojamojo.

Trenksmą išgirdo gretimoje patalpoje dirbęs ūkininko sūnus. Atskubėjęs jis tegalėjo iškviesti gelbėtojus, greitąją medicinos pagalbą. Apie įvykį buvo pranešta policijai, Darbo saugos inspekcijai.

– Net tarybiniais laikais buvo griežčiausiai draudžiama techniką remontui statyti ant paprastų kaladžių. Buvo naudojami į apačią platėjantys stovai, stabiliai laikantys sunkią priemonę. Atsakingi vadovai pasirūpindavo ir atramomis, – įvykį komentavo kamajiškis, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Gi S.Jasiūno, vieno didžiausių rajono ūkininkų, rajono mero Antano Vagonio visuomeninio konsultanto žemės ūkio klausimais, remontuojamas traktorius tebuvo pakeltas ant kaladžių. Spėjama, kad išsprūdo keltuvas, ir viena traktoriaus pusė prislėgė nelegaliai dirbusio remontuotojo krūtinę.

Pirminiais duomenimis, tai nebuvo nelaimingas atsitikimas, įvykęs darbe nukritus kroviniui. Įvykį tiria ir rajono policija.

Šiais metais Rokiškio rajone tai jau antras mirtinas atvejis. Metų pradžioje vagonėlyje smalkėmis nusinuodijo miško darbininkas.

 

Saulius Buivydas