Nuo gaisro kupiškėnus išgelbėjo signalizatorius

Praėjusį ketvirtadienį, vasario 16-osios vakare, Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo Bendrojo pagalbos centro pranešimą, kad viename Kupiškio medinio namo bute pilna dūmų. Į įvykio vietą atvykusiems gelbėtojams gaisro gesinti neteko: pasirodo, dūmai veržėsi iš krosnies – per anksti uždaryta dūmtraukio sklendė.

Iš uždūminto buto gelbėtojai išvedė jo gyventoją R. J. (gim.1960 m.), patalpas išvėdino.

Apie įvykį bendruoju pagalbos telefonu pranešė kaimynai, kurių bute suveikė autonominis dūmų signalizatorius. Signalizatorių sumontavo Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai akcijos „Kai žinau, – namie saugiau“  metu.

2016 m. Kupiškio rajono savivaldybės administracija rado galimybę nupirkti 100 autonominių dūmų signalizatorių, kuriuos pareigūnai ir įrengė akcijos metu.

Tai jau ne pirmas atvejis Kupiškio rajone, kai signalizatorius gelbsti žmonių gyvybes. Akivaizdu, kad jei kaimynai nebūtų sureagavę į dūmų signalizatoriaus skleidžiamą signalą, tai  įvykio pasekmės galėjo būti tragiškos.

 

Panevėžio APGV Kupiškio PGT inf.