Noriūnų daugiabutyje gaisras kilo tarsi be priežasties

 

Birželio 16-osios gaisras Kupiškio rajono Noriūnų daugiabutyje kilo tari be priežasties. Buto savininkė mano, kad jį galėjo sukelti elektros instaliacija: anot moters, liepsna plūstelėjo iš už sofos atlošo, kur yra rozetė. Įvykio metu į ją nebuvo įjungtas joks prietaisas. Kodėl būtent ši ir ar tikrai ši vieta tapo gaisro židiniu, spręs priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektoriai.

Gaisras kilo apie 21 val.

– Visą dieną su vaikais buvau mamos sode. Grįžusi ruošiausi miegui, vaikai savo kambaryje žiūrėjo televizorių. Įėjau į svetainę, ir staigi ugnis iš už sofos plykstelėjo beveik iki lubų. Persigandau. Liepsna plėtėsi greitai: kol aš atbėgau su vandeniu, jau degė visa sofa, užuolaidos. Mano vanduo, atrodo, dar labiau suerzino ugnį. Vaikus išvariau lauk, bėgau pagalbos pas kaimynus. Subėgo žmonės padėti, kažkuris iškvietė gaisrinę. Dūmai, karštis. Kaimynui kilo mintis atidaryti virtuvės langą: oro gūsis dar labiau įsmarkavo ugnį… – pasakojo moteris.

Sprogo ir smulkiomis šukėmis pažiro svetainės langas, sueižėjo arba dužo kambario durų ir sekcijos stiklai, pažiro šveistuvo lemputės. Aprūko visi trys kambariai, koridorius, virtuvė. Vonios lubų lentutės atsiklijavo, susiraitė ir dabar kabo, tarsi įsitvėrusios vieno lubų kampo.

Visiškai susilydė ir vienodais varvekliukais nukaro miegamojo polistirolo lubos. Nėra galimybės patikrinti, ar beveikia neseniai šiam kambariui pirktas modernus televizorius: atjungta elektra.

Gaisrą gerino trys gaisrininkų komandos. Butas – trečiame aukšte: žemesniems teko vandenio, ketvirtam – dūmų.

Šeima butą pirko prieš 11 metų.

– Prieš dvejus metus pasidarėme svetainės remontą. Tai buvo pats gražiausias mūsų kambarys. Nežinau, ką darysim, – atsirėmusi į kiauro lango palangę kalbėjo moteris.

Dieną prieš gaisrą vaikų tėvas išvažiavo į reisą: jis – vilkiko vairuotojas.

Moteris sakė kartą šiame bute jau yra pajutusi degėsių kvapą. Jis pasklido paspaudus durų skambutį. Tai buvo bene prieš trejus metus. Nuo to laiko skambučiu šeima nebesinaudojo, jį atjungė.

Šeimoje auga trys nepilnamečiai vaikai. Moteris nenori skelbti nei savo vardo, nei pavardės. Tačiau galintiems padėti jis pateikia savo telefono nr. 8 618 02771.

 

Adelija Varnaitė

Autorės nuotraukos