Noriūniečių sveikatinimo programa „Einu – Bėgu – Būsiu sveikas 2016“

 

Kupiškio rajono Noriūnų Jono Černiaus pagrindinėje mokykloje vyko sveikatinimo programa „Einu – Bėgu – Būsiu sveikas 2016“. Renginio iniciatore buvau aš, socialinė pedagogė Daiva Dūdienė, idėją įgyvendinti man padėjo mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti Rita Grinevičienė, jos pavaduotojas ūkio reikalams Robertas Makelis ir trenerė Sonata Navickienė. Programos tikslas – skatinti bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenes ir vaikų globos namus, daugiau dėmesio skirti mokinių fiziniam ugdymui ir sveikatai stiprinti.

Buvo iškelti šie uždaviniai: ugdyti sveiką gyvenimo būdą ir stiprinti moksleivių tarpusavio santykius, ugdyti mokinių dvasinius ir fizinius sugebėjimus, pareigingumą ir atsakomybę, pakantumą, toleranciją. Mokėme vaikus dalyvauti varžybose ne dėl pergalės, o dėl sveikatos, ugdėme atjautą bei paramą sergantiesiems, neįgaliesiems. Pagrindinis projekto partneris –Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondas.

Sveikatinimo programoje dalyvavo bendrojo lavinimo mokyklų ir vaikų globos namų komandos. Kiekvienoje – iki aštuonių dalyvių (prioritetas – silpnos sveikatos ir negalią turintys vaikai). Kupiškio šv. Kazimiero vaikų globos namų ir Kupiškio mokyklos „Varpelis“ dalyvių skaičiaus nebuvo ribojamas. Komandos atliko mankštą, ją vedė trenerė S.Navickienė.

Vėliau visi vaikai (apie 100 mokinių) greituoju ėjimu stadione įveikė ratą. Šiemet sveikatinimo programoje dalyvavo ir pirmą kartą Kupiškyje lankėsi krepšininkas R.Kaukėnas, su visais dalyvavęs greitajame ėjime.

Visos komandos gavo atminimo dovanų.

 

Daiva Dūdienė

Socialinė pedagogė metodininkė