Netrukus – Nacionalinio diktanto konkurso finalas

Šiandien, balandžio 11 d., 11 val. LRT studijoje vyks 2015-ųjų Nacionalinio diktanto konkurso finalas. Jis bus tiesiogiai transliuojamas per LRT kanalą „Kultūra”.

Kaip skelbiama Nacionalinio diktanto „Facebook” profilyje, konkurso  dalyviai važiuoja iš tolimiausių Lietuvos kampelių, taip pat Anglijos, Belgijos, Lenkijos, Baltarusijos. Visi kiti labai kviečiami įsijungti TV ir dar kartą išmėginti jėgas. Tekstas tikrai išskirtinis.

Svetainės diktantas.lt paskelbtais duomenimis, konkurso pirmojo etapo darbus taisė 15 lietuvių kalbos mokytojų komisija. Pasak jų, daugumai konkurso dalyvių buvo sunkiai įveikiama skyryba. Rašyba nebuvo sudėtinga, bet keli žodžiai klaidino ne vieną. Diktanto dalyviai klupo rašydami: atsiglėbesčiavo, piktdžiugiškai, neilgtrukus, įsilaužčiau. Kai kurie klydo rašydami teksto autorės Lauros Sintijos Černiauskaitės antrąjį vardą. Vertindami darbus mokytojai rėmėsi ne vien autoriniu tekstu, bet ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtais teksto rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimais (VLKK.lt).

Jau antri metai iš eilės slenkstis į konkurso finalą – 3 klaidos. Šiemet asmeninių kvietimų į finalą sulaukė 108 asmenys. Iš jų 7 pirmajame Nacionalinio diktanto etape nepadarė nė vienos klaidos. Po vieną klaidą diktante padarė 16 žmonių.

Nacionalinį diktantą Lietuvoje ir užsienyje rašė daugiau nei 7300 žmonių. Šiemet vyriausiai konkurso dalyvei, diktantą rašiusiai Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinėje mokykloje, 89-eri. Jauniausiam diktanto dalyviui – 9 metai.

Diktantą skaitė LRT diktorius Marijus Žiedas.

Nacionalinio diktanto konkursas rengiamas nuo 2006 metų. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi trijose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių.

Ilgamečiai projekto partneriai – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštas, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Parengė Adelija Varnaitė

diktantas.lt nuotr.