Net trys anykštėnai siekė Liongino Šepkos premijos

L. Šepkos premijos laureatą Valentą Butkų sveikina Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė.Kaip skelbia Rokiškio krašto muziejus, spalio 25 d. buvo surengtas  Respublikinės medžio drožėjų darbų parodos Liongino Šepkos premijai laimėti uždarymas: 18-oji L.Šepkos premija atiteko trečią kartą šioje parodoje dalyvavusiam ukmergiškiui Valentui Butkui už darbų ciklą „Didžiosios metų šventės”. Skulptorius ąžuole įprasmino svarbiausias katalikiškas šventes – Kalėdas, Velykas, Žolinę ir Vėlines. 

Pagrindinę – 2 600 Lt – premiją  yra įsteigusi Rokiškio rajono savivaldybė.

Lietuvos kultūros tarybos 500 Lt premijomis buvo apdovanoti anykštėnas Pranas  Petronis už skulptūrų monumentalumą ir panevėžietis Raimundas Trėja už kūrybišką tradicijos interpretavimą.

Svėdasiškis Aleksandras Tarabilda pelnė žiūrovų prizą; jį įsteigė Rokiškio krašto muziejus.
Vilniečių Dalios ir Sigito prizus už idėjos vientisumą ir puikų debiutą pelnė rokiškėnas Juozas Zabulis; už kompoziciją „Emigracija“ –  pasvalietis Arūnas Grušas.
Uteniškė Anelė Araminienė apdovanota už kolekcijos stilistinę vienovę. Jai atiteko alytiškio skulptoriaus, dukart L.Šepkos premijos laureato Saulius Lampicko prizas.  

Pasvalietis Vytautas Jackūnas buvo apdovanotas už kolekcijos vientisumą. Jam atiteko įmonės „Rokiškio mėsinė“ dovana.  

 Seimo nario Vytauto Saulio prizas už istorijos ir kultūros asmenybių įamžinimą buvo įteiktas joniškiečiui Viktorui Žilinskui. 
Uteniškis Rimantas Jonas Semėnas apdovanotas už sėkmingą debiutą. Šį prizą įsteigė Rokiškio krašto muziejus ir Lietuvos tautodailininkų sąjunga.

Parodoje dalyvavo 22 medžio drožėjai: po vieną iš Biržų, Ukmergės, Radviliškio, Panevėžio ir Joniškio; po du iš Rokiškio, Vilniaus, Kauno, Utenos, Pasvalio; trys buvo  iš Anykščių ir keturi – iš Jonavos. Parodoje – tik aukštaičiai. Galbūt menkos premijos nebevilioja Žemaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos meistrų.

 

Parengė Agnė Simona Gedaitė

Rokiškio krašto muziejaus nuotrauka