Nesiseka sutaupyti batams

Rugpjūčio 4 d. Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistė Nina Kavoliūnienė kartu su Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Rokiškio skyriaus vyresniąja inspektore Ramute Renninger bei Rokiškio savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gitana Černiauskiene organizavo bendrą prevencinį projektą „Kaip aš pasirengęs sutikti naujus mokslo metus“. Priemonės tikslas – išsiaiškinti, kaip paaugliai, esantys rizikos grupėje ir Probacijos skyriaus registre, ruošiasi rugsėjo 1-ajai.

Organizatoriai aplankė Rokiškio mieste gyvenančius nepilnamečius. Buvo įvertintos gyvenimo, buities sąlygos, bendrauta su jų artimaisiais. Džiugu, kad aplankyti jaunuoliai tvirtino ketinantys tęsti mokslus, pasigyrė jau įsigiję būtiniausius reikmenis.

Apsilankymo metu pareigūnės pastebėjo, kad ne visų vaikų tėvai įstengia nupirkti reikalingas mokymosi priemones. Viena mama sakė, jog niekaip nepavyksta sutaupyti pinigų sūnaus batams, bet jaunuolis kalbėjo optimistiškai. Papasakojo, kad miške renka uogas ir grybus, juos parduoda, todėl sugebės batus nusipirkti pats.

Vizitus į vaikų, esančių rizikos grupėje, šeimas pareigūnės vykdys visose Rokiškio rajono seniūnijose.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė