Nemokama liepos 6-osios žvejyba kai kam vis tiek kainavo

Liepos 6 d. išaiškintas neteisėtas plaukiojimas vandens motociklu Kupiškio mariose: surašytas Administracinių nusižengimų kodekso protokolas, bauda sieks iki 120 Eur.

Tą dieną Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai trimis ekipažais vykdė išplėstinį reidą Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio ir Biržų rajonų bei miestų teritorijose. Inspektoriams talkino ne tik neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, bet ir naujausios technologijos – bepilotis orlaivis, kurio pagalba buvo apžvelgiamos ežerų pakrantės, stebėta, ar vandens telkinių apsaugos juostose nėra pastatytų automobilių.

Nors liepos 6 d. ir rugpjūčio 15 d. valstybiniuose vandens telkiniuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama – žvejai turi nemokamą žvejybos teisę, –tačiau nereikia pamiršti, kad visi kiti teisės aktai, reglamentuojantys aplinkos apsaugą ir jos išteklių saugojimą, galioja, ir išimčių nėra net valstybinių švenčių dienomis.

Reido metu buvo nustatyti du pažeidimai dėl žvejybos draudžiamais, ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomais tinklais: pažeidėjams surašyti du Administracinių nusižengimų kodekso protokolai, baudos siekia iki 300 Eur bei teks atlyginti 180 Eur žalą, padarytą žuvų ištekliams.

Aplinkosaugininkai gyventojams primena: pamačius pažeidėjus nelikti abejingais ir nedelsiant pranešti aplinkos apsaugos inspektoriams arba bendruoju pagalbos numeriu 112.

 

Parengta pagal prd.am.lt