Neišsipildys rokiškėnų svajonė – smėlio prakartėlę iš bažnyčios perkelti į muziejų

 

Išsaugoti muziejuje

Rokiškėnai sušneko apie tai, jog Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios smėlio prakartėlę planuojama perkelti į Krašto muziejų, garsėjantį ne tik kas dvejus metus (nuo 1998 m.) rengiama prakartėlių konkursine paroda, bet ir vienintele Lietuvoje kolekcija muziejaus kluone, kur jau sukaupta per 130 prakartėlių ekspozicija.


Tai padaryti brangu

Rokiškėnų kalbas persakėme Rokiškio dekanato dekanui Eimantui Novikui.
– Ne, tokios svajonės įgyvendinti nepavyks: prakartėlę teks išardyti, – temainfo.lt sakė dekanas E. Novikas.
Anot Rokiškio krašto muziejaus direktorės Nijolės Šniokienės, buvo aptarta galimybė prakartėlę tarsi įvilkti į „kaukę“, pastarąją kažkuo pripildyti – bent taip išsaugant tokį unikalų eksponatą.
– Betgi tai padaryti labai brangu, – sakė direktorė.


Iki vasario 2-osios

Prakartėlei buvo panaudota 20 t smėlio. Nors jis suslėgtas, supiltas vandeniu, bet skulptūra išlieka trapi , ypač ją pajudinus.
– Stovės ji bažnyčioje iki vasario 2-osios – Kristaus paaukojimo dienos, kalėdinio laikotarpio pabaigos, – sakė dekanas E. Novikas.
Taigi dar yra laiko ją pamatyti, įamžinti nuotraukoje.


Kur dėti smėlį?

Smėlio prakartėlei parūpino Sniegių smėlio karjero direktorius Petras Zubus ir MB „Rokiškio keliai” vadovas Dainius Balaišis.
– Kur dėsite 20 t smėlio? – teiravomės dekano.
– Privalėsime kažką sugalvoti, – nusijuokė jis.


Grožėjosi visa Lietuva

Visa Lietuva grožėjosi Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios smėlio prakartėle: apie ją pasakojo televizijos ir laikraščių žurnalistai; keliavo jos pažiūrėti ne tik rokiškėnai, bet ir kitų Lietuvos vietovių žmonės.
Įspūdingą prakartėlę Rokiškio dekanato dekano E. Noviko iniciatyva ir rūpesčiu sukūrė Juodkrantės skulptorius Albertas Danilevičius ir jo žmona Kristina.

Rita Briedienė
temainfo.lt nuotr.