Negi kupiškėnai neišsiverstų be „Maxima” paramos?

Kupiškyje nėra nė vienos vaikų žaidimų aikštelės. Problema, sakytum, nedidelė, tačiau aktuali, kai kalbama apie Kupiškio mažylius. Keletas tėvų ieško būdų šiai problemėlei išspręsti, ir, jei ji nedidelė, sprendimas turėtų būti paprastas.

Rodės, tereikia kreiptis į Savivaldybę. Šių metų vasario 2 d. tuometiniams Kupiškio rajono merui ir kiekvienam Tarybos nariui buvo išsiųstas Kreipimasis „Dėl vaikų žaidimų aikštelių įrengimo Kupiškio mieste“. O kad raštas neatrodytų pernelyg asmeniškas, prie kreipimosi buvo pridėti lapai, kuriuose – 817 kupiškėnų parašų. Tiek žmonių pritarė šiai iniciatyvai. Parašus rinko net moksleiviai, dar nė neplanuojantys vaikų. Tuokart gimnazistas Vilmantas pasakojo:

– Perskaičiau „Facebooke“, kad kupiškėnas Redijus Anikanovas inicijuoja vaikų žaidimų aikštelės statybą. Noriu, kad mūsų miestas atsigautų, jaunimas turėtų kur būti. Paskambinau jam ir pasakiau: „Noriu padėti.“ Nusprendėme rinkti parašus, kad žaidimų aikštelės idėja pasklistų po Kupiškį, kad žmonės suprastų, kokia ji reikalinga.

Tuometinei rajono valdžiai šis klausimas nepasirodė aktualus. Tiesa, atsakymą parašė; jame paaiškinta: vaikų žaidimų aikštelių statyba yra įtrauktą į ateities planus, todėl nėra dėl ko nerimauti.

Tačiau ateitis – labai miglotas terminas, ypač, kai gražia rytdiena vilioja valdžia. Be to, vaikai turi ypatybę augti; netrukus reikės riedlenčių aikštelės, o ir šios teks prašyti. Jei į ateitį tik žvalgysies, šiandieninė vaikiškoji karta išaugs visas aikšteles, o jų tėvai nurims prašę.

Kupiškėnams tapo aišku: problemos sprendimas užtruks, ir reikalą jie ėmė tvarkyti patys.

Vaikų žaidimų aikštelių įrenginių gamintojai už minimalaus išplanavimo komplektą prašo apie 3500 eurų. Daug. Tačiau jeigu kiekvienas Kupiškio gyventojas prie šio projekto prisidėtų bent euru, mieste atsirastų dvi aikštelės. Tokiam tikslui ir buvo įkurta bendruomenė „Kupiškio sūpynės“; atsirado galimybė atsidaryti banko sąskaitą, gyventojai raginami aukoti lėšų.

Nedidelė problema pasidarė visai mažytė. Tereikia atsisakyti ledų porcijos, o sutaupytus pinigus skirti bendruomenei. Jei taip pasielgtų didžioji dalis kupiškėnų, aikštelių ilgai laukti nebereiktų. Iki šios dienos vaikams surinkta vos 300 eurų… Kupiškis prioritetą tebeskiria ledams.

Buvo mėginta kreiptis į didžiuosius miesto verslininkus. Išsiųsta apie 20 laiškų įvairių įmonių vadovams. Kol kas prie projekto panoro prisidėti tik du. Matyt, daugelis verslo žmonių, jų vaikai ar anūkai gyvena kitur, o kupiškėnai jiems reikalingi tik kaip darbo jėga…

Kreiptasi ir į naujosios rajono Tarybos narius. Vienas nepasikuklino skirti 10 eurų. Smagu, jis tarsi atstovautų dešimtį kupiškėnų.

Šiuo metu bendruomenė „Kupiškio sūpynės“ planuoja dalyvauti UAB „Maxima LT“ skelbiamame Bendruomenių projektų rėmimo konkurse (paraiškos priimamos iki liepos 1 d.). „Maxima LT” žada paremti tris laimėjusius projektus: pirmai vietai bus skirta – 15.000, antrai – 10.000, trečiai – 5.000 Eur.

Projekte dalyvaus visos Lietuvos bendruomenės – konkurencija didelė. Tačiau galimybė laimėti irgi didėja, jei projekto dalyviai turės iš ko padengti dalį savo projekto išlaidų. Kuo savų resursų turima daugiau, tuo ir „Maxima” palankesnė – taip skatinamas bendruomenių aktyvumas, socialinė atsakomybė, žmonės mokomi savo kiemo problemas tvarkytis patys.

Norint savanoriškai paremti šį bendruomenės projektą galima pervesti paramos lėšų į bendruomenės „Kupiškio sūpynės” sąskaitą Nr. LT37 7300 0101 4335 6854 (Swedbank);Lėšų gavėju nurodant – Asociacija „Kupiškio sūpynės”;
Juridinio asmens kodas: 304052951;
Pavedimo paskirtis: parama žaidimų aikštelei Kupiškyje.

 

Paulius Briedis