Neemigravo, nes įgyvendino verslo planą, sumanytą… trečioje klasėje

Matas ir Gerda neemigravo, nes jiems pavyko įgyvendinti trečioje klasėje sumanytą verslo planą. Skamba neįtikėtinai? Galbūt tik tiems, kurie dar nežino, kas dedasi Rokiškyje.

 

Rokiškis – miestas, kuriame auga drąsūs ir kūrybingi vaikai

Dar pernai, Rokiškyje pradėjo vykti kitokie, šiuolaikiški ir linksmi matematikos užsiėmimai pradinių klasių mokiniams. Vieno tokio užsiėmimo metu vaikai kūrė verslo planus. Idėjų buvo įvairiausių – nuo picerijos iki youtube turinio kūrėjo (youtuberio). Vaikai skaičiavo, kiek turės išlaidų, iš ko gaus pajamų, kokį pelną uždirbs, sprendė problemas, ką daryti, jei pelno negaus. Vieni kitus supažindino su savo planais, nagrinėjo ir stipriąsias, ir silpnąsias jų vietas. Vaikai praktiškai naudojo sudėties, atimties, daugybos įgūdžius. Visgi svarbiau buvo ne aritmetiniai veiksmai, o tai, jog per praktines veiklas jie mokėsi pasitikėti savimi, drąsiai priimti sprendimus, savarankiškai ieškoti problemų sprendimų ir svajoti! Šių matematikos užsiėmimų esmė – kalbėti vaikų kalba, žaisti ir kartu mokytis, stebėti supantį pasaulį ir juo domėtis. Nieko keisto, jog į šiuos užsiėmimus vaikai noriai keliauja net savaitgaliais.

 

Viso to pradžia – dvi svajoklės

Ar pažįstate Pleputę Liną ir Smalsutę Ievą. Jei apie jas dar nieko negirdėjote, pats metas su jomis susipažinti. Po šiais pseudonimais besislepiančios Lina Matiukaitė ir Ieva Kilienė – dvi jaunos moterys, kurios dar ne taip seniai sėdėjo viename mokyklos suole ir planavo sukurti vakuumą vakuume, pasiekti absoliutųjį nulį ir išrasti mažą, bet galingą akumuliatorių elektromobiliui. Žinoma, tai buvo tik fizikos pamokų įkvėpti juokai, tačiau dabar merginos įsitikinusios – trečioje klasėje pavyko! Tai, kas neįmanoma, ėmė virsti realybe, ir amžinasis variklis jau užkurtas!

 

Pasakos + matematika = įmanoma!

Dvi draugės neseniai išleido matematinę pasakų knygelę vaikams, kurioje literatūra susiduria su matematika, tačiau jos ne kovoja, o originaliai viena kitą papildo. Knyga „Jei mėnulis būtų nulis“ skirta tiems, kurie dar tik mezga pažintį su skaičiais. Matematinės pasakos ne tik padeda įsiminti skaičius, bet ir kuria, šiais laikais gana dažnai skylėtą ir vietomis sutrūkinėjusį ryšį tarp tėvų ir vaikų. Autorės kviečia atgaivinti kiek primirštą pasakų prieš miegą skaitymo ritualą. Tiesa, šį scenarijų galima apversti aukštyn kojomis: pasakas tėveliams gali paskaityti jų vaikai, pradedantys draugauti su rašytiniu žodžiu. Juk reikia patikrinti, ar tėtis ir mama dar neprimiršo skaičių.

 

Nesvajoja tik tinginiai

Skaičių pasakų knyga „Jei mėnulis būtų nulis“ tai tik vienas iš daugelio projektų, kuris slepiasi po socialiniame tinkle Facebook veikiančio judėjimo „Labas, Matematika“ pavadinimu.

„Labas, Matematika“ – tai naujas požiūris į mažamečių mokymą. Judėjimo tikslas – sukurti daugiau lietuviškos mokomosios medžiagos ir mokymąsi paversti žaidimu. Projekto pradžia tapo beveik prieš dvejus metus gimusi radijo laidelė „Labas, Matematika“. Joje paprastai ir vaikiškai buvo pasakojama apie matematiką ir joje besislepiančius stebuklus.

– Mokykimės skaičiuoti apsikabinimus. Griebkime vienas kitą į glėbį ir šiltai suspauskime tris kartus: vienas, du, trys! – apie artumo svarbą šeimoje kalbėjo matematinių pasakų autorės Pleputė Lina ir Smalsutė Ieva.

Ar tai matematika? Taip. Ar tai sudėtinga ir nuobodu? Ne. Štai kokiais originaliais būdais pradėta skleisti kitokio mokymosi idėja, buvusi tik spontanišku pokštu, tačiau sunkaus darbo ir užsispyrimo dėka virtusi nuostabiu projektu.

Naujienas apie projektą „Labas, Matematika“ sekite, o skaičių pasakų „Jei mėnulis būtų nulis“ ieškokite visuose „Pegaso“ knygynuose.

 

Pleputė Lina

Smalsutė Ieva