Nataša Aleksiejeva pretenduoja į Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, T. Barauskas – į vicemero postus

Nataša Aleksejeva

Dar vienas susitikimas su meru

Šiandien, vasario 9 d., Rokiškis laukė rajono mero Antano Vagonio atsakymo – teiks jis ar neteiks rajono Tarybai tvirtinti Natašos Aleksiejevos kandidatūros į rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus, o Tado Barausko – į vicemero postus.

Kaip jau rašė temainfo.lt, susiformavusi nauja Rokiškio rajono tarybos dauguma sausio 23 d. iš pareigų atleido Savivaldybės administracijos direktorių Valerijų Rancevą (balsų santykis: 15 – už atleidimą, 8 – prieš) ir vicemerą Egidijų Vilimą (14 – už, 8 – prieš, vienas biuletenis sugadintas).

Šiandien su meru susitiko abu kandidatai minėtoms pareigoms užimti bei rajono Tarybos frakcijų lyderiai ir partijų skyrių pirmininkai – tai TS-LDK frakcijos pirmininkas Algis Kazulėnas, šios partijos rajono lyderis Andrius Burnickas, LSDP frakcijos pirmininkas Stasys Dambrauskas, Darbo partijos rajono lyderis Vidmantas Maželis; koalicijos „Už laisvę augti!” vadovą Vytautą Masiulį pakeitė jos narys Irmantas Tarvydis. Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas Gintaras Girštautas į susitikimą atvykti negalėjo.

Tai jau antras naujos daugumos susitikimas su rajono vadovu; pirmas kandidatų teikimas įvyko vasario 7 d.

 

Kas žinoma apie kandidatus?

Tadas Barauskas

– Teisės magistro laipsnį turinti N. Aleksiejeva šiuo metu dirba Rokiškio verslo klubo administratore. Ji nepriklauso jokiai partijai, tad nauja rajono Tarybos dauguma vieningai patvirtino sprendimą – siūlyti jos kandidatūrą į administracijos direktorės postą. T. Barauskas labiausiai pateisina socialdemokratų lūkesčius: 2015-ųjų Savivaldybių rinkimuose į Rokiškio rajono tarybą LSDP nariai laimėjo daugiausia vietų, tad politinė matematika paprasta – vicemero vieta turi atitekti jiems, – temainfo.lt sakė Rokiškio rajono tarybos narys, opozicijos atstovas Stasys Meliūnas.

Tarybos opozicijos nariai ilgai neišdavė galimų kandidatų į politinį pasitikėjimą praradusiųjų vietas. Visuomenėje sklandė Tarybos nario Andriaus Burnicko, galinčio užimti Savivaldybės administracijos direktoriaus vietą, pavardė. Kažin ar kas nors N. Aleksiejevą įsivaizdavo administracijos direktoriaus vietoje: ji – ilgai ieškota kandidatūra administruoti Rokiškio verslo klubo veiklą ir šį darbą puikiai dirba jau nuo 2015-ųjų balandžio. Vis dėlto šiandien daugelis abejoja, ar galėjo būti geresnė kandidatūra į Savivaldybės administracijos direktoriaus postą.

Pedagogas T. Barauskas 2,5 metų ėjo Rokiškio mero patarėjo pareigas. Praėjusių metų liepą rajono vadovas pareiškė nepasitikėjimą juo – T. Barauskas neteko darbo.

 

Rajono meras turi abejonių

Buvo abejonių, ar meras sutiks su vicemero, kuriam neseniai pareikštas nepasitikėjimas, kandidatūra. Be to, A. Vagoniui pasitraukus iš socialdemokratų partijos, LSDP Rokiškio rajono skyriaus pirmininku tapo T. Barauskas.

– Partiškumas man visai nesvarbu. Gali jis būti socdemas, gali būti – kas nori. Paprašiau delegacijos, kad kandidatų siūlymą pateiktų raštu; kol kas tebuvo tik pokalbiai, – temainfo.lt sakė rajono meras A. Vagonis.

Meras reikalauja, kad raštas būtų patvirtintas visais 15 parašų – tiek rajono Tarybos narių šiuo metu yra susibūrę į naują daugumą. Mero manymu, T. Barauskas į šias pareigas kandidatuoja ne vedinas noro dirbti rajonui, o atsikerštaudamas buvusiam administracijos direktoriui Valerijui Rancevui, kurio iniciatyva ir buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, o jo metu nustatyti T. Barausko neteisėto naudojimosi tarnybiniu transportu atvejai bei jo išlaidavimas socialdemokratus apdalinant gėlių puokštėmis.

– Ne kartą pats I. Tarvydis man priminė kontrabandinių cigarečių istorijos šleifą, besidriekiantį paskui T. Barauską. Kaip čia išeina? Jei opozicija šią kandidatūrą siūlo, tai viskas gerai? Kokį turėčiau priimti sprendimą? Man būtų sudėtinga, jei T. Barauskas vėl būtų šalia. Dalinam postus, bet nežinom, ką T. Barauskas veiks tapęs vicemeru, – kalbėjo meras.

 

LSDP deleguoja žmogų, kuriuo pasitiki

Tokį mero A. Vagonio pasisakymą paprašėme pakomentuoti I. Tarvydžio.

– Manau, kad dirbdamas mero patarėju T. Barauskas privalėjo turėti Specialiųjų tyrimų tarnybos – STT – pažymą, suteikiančią jam teisę eiti šias pareigas. T. Barauskas sakė, tokią pažymą turįs. Vadinasi, cigarečių istorijoje juridiškai jis niekuo dėtas. Prieš pradėdamas eiti vicemero pareigas, tokią pažymą T. Barauskas vėl privalėtų turėti – ji ir įrodys, gali T. Barauskas dirbti šį darbą ar ne. Bet svarbiausia yra tai, kad mero pavaduotojo postas priklauso socialdemokratams. Vicemero pareigoms jie deleguoja žmogų, kuriuo pasitiki. Meras tenori įkalti kuolą – supriešinti koaliciją. Betgi ir aš už A. Vagonį nebalsavau, tačiau mes dirbame kartu to paties rajono Taryboje. Meras tai turėtų apsvarstyti ir įvertinti, – sakė I. Tarvydis.

 

Dar viena laisva vieta

Iš vicemero pareigų atstatydinus partijos Tvarka ir teisingumas Rokiškio rajono lyderį E. Vilimą, iš pareigų pasitraukė jo bendrapartietis, mero patarėjas Albinas Urbonas.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotraukos