Narkotikų prevencijos suvestinėje dažniausia minimi kupiškėnai

Panevėžio apskrities policija, siekianti užkirsti kelią narkotikams platinti, surengė prevencijos akciją „Aguona 2014“. Nuo birželio 9 iki rugsėjo 8 dienos buvo organizuojami reidai – siekta išaiškinti asmenis, neteisėtai auginančius aguonų ir kanapių pasėlius, disponuojančius narkotinėmis psichotropinėmis medžiagomis bei vartojančius šias medžiagas; siekiant nustatyti asmenis, renkančius aguonų galvutes ir aguonų pienelį, buvo stebėti kolektyviniai sodai; masinių renginių metu ir vaikų vasaros poilsio ir laisvalaikio vietose organizuotos akcijos, skirtos narkomanijos prevencijai.

Policijos pareigūnai stebėjo jaunimo susibūrimo ir laisvalaikio leidimo vietas – kavines, mokyklų ir darželių teritorijas, parkus, organizavo susitikimus su namų bendrijų ir bendruomenių pirmininkais, seniūnais, butų ūkio tarnybomis, siekė išaiškinti asmenis, disponuojančius narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Panevėžio apskrities policijos pareigūnai stiprino pajėgas: telkė policijos rėmėjus, Šaulių sąjungos narius, kitų suinteresuotų valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus.

Narkotikų platintojas buvo išaiškintas Kupiškio rajone; 43 narkotikų vartotojai – apskrityje; pastarųjų – aštuoni nepilnamečiai. Pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 44 str. („Neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo“) administracinėn atsakomybėn buvo patraukti 39 asmenys, kurių aštuoni nepilnamečiai.

Siekiant užkirsti kelią narkotikų plitimui, sunaikinta 5,5 kv. m. aguonų pasėlių (3 kv. m – Kupiškio, 2,5 kv. m – Biržų rajonuose) bei 3 kv. m kanapių pasėlių Pasvalio rajone.

Atliekant patikrinimus rasta narkotinių ar psichotropinių medžiagų ir jų pirmtakų (prekursorių): Panevėžio rajone – 2 g kanapių, Kupiškio rajone – 14 vnt. kanapių, 4 g kanapių dalių ir 70 g kanapių dervos.

Pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai, susiję su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis ir jų pirmtakais (prekursoriais). Kiekvienas sunaikintas narkotikų gramas nebepatenka į juodąją rinką. Tokie prevenciniai planai pasiteisina.

Nors Panevėžio apskrities policija nuolat dirba, siekdama užkirsti kelią narkotinių medžiagų auginimui, gaminimui, platinimui ir vartojimui, kaskart vis atsiranda norinčių plėtoti šį verslą, sėjantį mirtį.

Apskrities policija prašo gyventojų, turinčių informacijos ar įtarimų apie disponavimą narkotinėmis medžiagomis, paskambinti anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 45)  503 333, arba nemokamu Lietuvos kriminalinės policijos biuro telefonu 8 800  208 08.

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė