„Nanook“ žurnalistai Alizavos mokiniams pateikė modernaus pasaulio atsakymų

  

Lapkričio 17 d. šiuolaikinių medijų agentūros „Nanook“ atstovai Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje susitiko su 6–10 klasių mokiniais, besidominčiais medijomis. Be alizaviečių, susitikime dalyvavo Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Salamiesčio ir Skapiškio pagrindinių mokyklų mokiniai.

Šiuolaikinių medijų agentūra „Nanook“, vienijanti žurnalistinius dokumentinius bei kūrybinius projektus, – tai prieš trejus metus laisvai į komandą susibūręs jaunų talentingų žurnalistų bendraminčių ratelis, niekam neatsiskaitantis, dirbantis savo malonumui. Komandos įranga telpa nedidelėje kuprinėje, ir tai leidžia ilgai išbūti su pašnekovu: apsigyventi tiriamoje aplinkoje, su tos aplinkos žmonėmis užmegzti tokius stiprius ryšius, kad pastarieji atsivertų ir papasakotų nuostabių istorijų.

„Nanook“ tikslas – mesti iššūkį nusistovėjusioms normoms ir stereotipams, kviesti diskusijai, įkvėpti procesus. „Nanook“ projektai – „Žymės. Pereiti praeitį“, „Galia nugalėti“, „Vienodos dienos“ – įvertinti pačiu pirmuoju Lietuvos spaudos žurnalistų medijų prizu, pelnė tarptautinį pripažinimą, publikuoti tiek didžiuosiuose Lietuvos tinklalapiuose, tiek užsienio spaudoje. Tai išskirtinės istorijos, pateiktos originaliomis formomis, laikantis tarptautinių žurnalistikos etikos standartų.

Svečiai papasakojo apie šiuolaikinę žurnalistiką, demonstravo, kaip pateikti įdomų ir inovatyvų pasakojimą interneto amžiuje; kalbėjo apie naujų technologijų pritaikymą žurnalistikoje, kuo svarbi virtuali realybė, kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti pasakoti istoriją, kaip išlaikyti auditorijos dėmesį. Paskaitos klausytojai sužinojo įvairiausių subtilybių apie žurnalisto etiką, apie suklastotas naujienas, apie tai, kaip didieji naujienų portalai uždirba iš reklamų.

Svečiai supažindino su projektu „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“. Šį projektą vykdo Britų taryba ir VšĮ „Meno avilys“ kartu su Ugdymo plėtotės centru. Projektu siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresnių klasių mokinių medijų raštingumą.

Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus, tokius kaip TV laidos, filmai, reklamos, kompiuteriniai žaidimai, socialiniai tinklai. Projekto tinklalapyje talpinama metodinė medžiaga, kurią kiekvienas besidomintis gali atsisiųsti nemokamai. Galima į mokyklas pasikviesti specialistus, kurie atvyks ir suteiks konsultacijas nemokamai. Juk dabar gyvename tokiame amžiuje, kuriame reikia suprasti socialinius tinklus, išmanyti medijų raštingumą.

 

Danutė Miknevičienė

Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė