Naiviams nesvarbu, kokią savaitės dieną Kovo 8-oji beišpultų

Kupiškio rajono Naivių kaimo bendruomenė rinkosi į Kovo 8-osios vakarą. Susiėjimo datos naiviečiai nekeičia, kokią savaitės dieną Kovo 8-oji beišpultų.

Kiekviena buvo pasitikta gėlės žiedu, skambėjo romantiškų „Biržų trio” dainų koncertas, Naivių vyrų moterims padovanotas.

Bendruomenės moteris sveikino Skapiškio ir Subačiaus seniūnijų seniūnai Valdas Juškevičius ir Vidmantas Paliulis. Pastarasis, be gėlių, moterims dar padovanojo dainą Algirdo Patacko – pyk nepyk, bet taikliais – apie moterį žodžiais.

– Vyrai ir moterys yra vienodi. Aistra. Erotiškumas, – tiek tepasakė kunigas Salvijus.

Į Naivių kultūros padalinio vadovės Angelės Kovienės viktorinos „Tik vyrams” klausimus apie moteris atsakinėjo ir naiviečiai, ir Seimo narių Raimundo Martinėlio, Jono Jaručio bei Aurio Šimo padėjėjai ir atstovai.

Niekas negalėjo atsakyti į klausimą, kuri Europos valstybė tik 1971 m. suteikė moterims balsavimo teisę. Paskelbus atsakymą – tai buvo Šveicarija – kažkas tarstelėjo:

– Gal pačios nenorėjo…

Vėlokai prasidėjęs Kovo 8-osios naiviečių vakaras užsitęsė, bet neprailgo.

Šių metų gegužės 20 d. Naivių bendruomenė minės 15-ąsias metines. Kiek būta tokių susiėjimų, švenčių; kiek kartų bendruomenės žmonės tiesė viens kitam pagalbos ranką! Bendruomenės pirmininkė Genė Žilinskienė kvietė ieškoti adresų žmonių, kadais iš Naivių iškeliavusių, rinkti nuotraukas, menančias kaimo ir bendruomenės istoriją.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotr.