Nacionalinis miškasodis – šventė, nors ir ne visur gausi

Nacionalinėje miško sodinimo šventėje ne visų rajonų gyventojai dalyvavo labai aktyviai, bet pavasarinė miškasodžio nuotaika tvyrojo visur, net jei talkininkų susirinko nedaug.

 

Kupiškio urėdija

Anot Kupiškio urėdijos miškininkų, jiems aktyviausiai talkino Lietuvai pagražinti draugijos nariai.

„Kupiškio girininkijos Mirabelio miške buvo apsodinta šiai akcijai skirta 1,1 ha kirtavietė. Pasodinta 3500 eglės, juodalksnio ir beržo sodinukų. Nors oras pasitaikė tikrai puikus, miško sodintojų buvo sulaukta nedaug. Kartu su miškų urėdijos ir girininkijos darbuotojais sodinime dalyvavo keletas Lietuvai pagražinti draugijos Kupiškio skyriaus narių; iš viso – 10 talkininkų”, – rašo kupmu.lt.

Talkininkams dėkojo Kupiškio urėdas Dainius Stonkus.

 

Rokiškio urėdija

Bene aktyviausiai Nacionalinėje miško sodinimo šventėje dalyvavo rokiškėnai. Anot urėdijos vyriausiojo miškininko Juliaus Adamonio, rokiškėnai turi gilias miško sodinimo tradicijas. 2003 m. per keletą dienų buvo pasodintas 50 ha Europos miškas. Į miškasodžio talkas rokiškėnai vyksta kasmet ir net nelabai raginami; miško sodinimo talka jiems nėra naujiena.

– Nacionalinėje miško sodinimo šventėje 20 tūkst. eglaičių, pušaičių ir juodalksnių sodinukais apsodinome tris – Sėlynės, Rokiškio I ir Rokiškio II girininkijų – sklypus, kurių bendras plotas 6,3 ha. Per vieną dieną didesnio ploto nebuvome apsodinę, – temainfo.lt sakė vyriausiasis urėdijos miškininkas.

Savąjį rekordą rokiškėnai pasiekė jo nė nesiekdami. Kaip sakė J.Adamonis, miškininkams labai norisi žmones įtraukti į šią veiklą: visuomenė turi pažinti ir puoselėti mišką.

– Kaip sakė profesorius Tadas Ivanauskas, žmogus, nors kartą sodinęs mišką, jo niekada neskriaus. O mums šįkart talkino 90 rokiškėnų, – sakė J.Adamonis.

Rokiškio urėdijos urėdo Benjamino Sakalausko iniciatyva, Sėlynės girininkijoje rokiškėnai pasodino Parlamentarų gojelį. Čia sužaliuos 78 ąžuoliukai ir 25 liepaitės Seimo narių, pernai gegužės 14-osios balsavimu neatidavusių valstybės miškų į privačias rankas, garbei. Pirmuosius du ąžuoliukus pasodino Seimo narys Vytautas Saulis: vieną savo, o kitą – LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Algimanto Salamakino vardu.

 

Anykščių urėdija

 

Pavarių girininkijoje, Burbiškio miške, vyko Anykščių urėdijos miškasodis. Pasodinti 5000 eglės sodinukų anykštėnams miškininkams talkino 70 rajono gyventojų, talkoje apsodinta 1,7 ha.

„Talkos pradžioje Anykščių miškų urėdijos urėdas Sigitas Kinderis padėkojo visiems, susirinkusiems miškasodžiui, ir pabrėžė, kad sodindami eglutes, nepamirštų, jog tik su meilę pasodintas medis džiugins ilgus metus. Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Gintautas Baršauskas mokė, kaip teisingai sodinti eglutes. Miškasodžiui pasibaigus talkininkai buvo pavaišinti jaunųjų šaulių sąjungos išvirta kareiviška koše bei arbata. Šventės dalyviai džiaugėsi puikiu oru bei pavasarine nuotaika, prasitarė, jog dar ne kartą atvažiuos apžiūrėti savo pasodinto miškelio”, – rašo amu.lt.

Nacionalinė miško sodinimo šventė buvo organizuota visose Lietuvos 42 urėdijose; apsodinta apie 100 ha. Tikimasi, kad tai taps puikia tradicija.

 

Rita Briedienė

Anykščių ir Kupiškio urėdijų nuotraukos