Nacionalinio diktanto konkursą laimėjo Europos Komisijos atstovybės vertėja

Šiandien, gegužės 6 d., Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus.

„Nacionalinis diktantas neleidžia mums visiems užmiršti, kad lietuvių kalba – tai mūsų šalies identiteto ir išlikimo sąlyga. Esate pavyzdys, kad kiekvienas turime saugoti ir ginti gimtąją kalbą kaip brangiausią mus visus telkiantį ir stiprinantį turtą. Mylėti lietuvių kalbą – reiškia rūpintis savo valstybe“, – sakė Prezidentė.

Kaip praneša Prezidentės spaudos tarnyba, per ceremoniją , vykusią Prezidentūros Baltojoje salėje,  Prezidentė apdovanojo 11 konkurso finalininkų iš visos Lietuvos ir užsienio, taip pat pasveikino raštingiausią klasę.

2015 m. Nacionalinio diktanto nugalėtoja ir raštingiausia Lietuvos gyventoja pripažinta Agnė Kazlauskaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertėja.

Raštingiausia moksleive tapo Eglė Šalengaitė iš Druskininkų „Ryto“ gimnazijos. Prezidentė taip pat apdovanojo moksleivę Brigitą Narmontaitę iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, kuri diktantą rašė Brailio raštu.

Raštingiausios užsienio lietuvės apdovanojimas atiteko šeštadieninės Varšuvos lietuvių mokyklos pradinių klasių mokytojai Jolantai Vilkaitei-Samuilienei.

Taip pat buvo apdovanota diktanto konkurse gausiausiai iš Lietuvos mokyklų dalyvavusi ir mažiausiai klaidų padariusi Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos 2A klasė.

Prezidentė pasveikino visus Nacionalinio diktanto dalyvius ir nugalėtojus, renginio organizatorius, linkėdama ir toliau gyventi su kalba, knyga ir Lietuva.

Šiemet vyriausiai konkurso dalyvei, diktantą rašiusiai Maskvoje, Jurgio Baltrušaičio vidurinėje mokykloje, 89 metai. Jauniausiam diktanto dalyviui – 9-eri.

Dėl raštingiausio suaugusiojo, moksleivio ir užsienio lietuvio vardo šiemet varžėsi daugiau kaip 7300 žmonių iš Lietuvos ir užsienio. Balandžio 11 d. susirungė 108 dalyviai, pirmajame etape padarę ne daugiau kaip tris klaidas. Diktantas surengtas aštuntą kartą.

 

Parengė Vitalija Bratkauskaitė

Prezidentės spaudos tarnybos fotografės Dž.G.Barysaitės nuotr.