N.Danienė ir V.Kirstukienė dirbs Kupiškyje

Vadybininkė Vaiva Kirstukienė (kairėje) ir režisierė Neringa Danienė. Autorės nuotr.

Į darbą Kupiškio kultūros centre (KC) režisiere priimta Neringa Danienė, o kultūros darbo koordinatore – Vaiva Kirstukienė. Tokia žinia pasklido Kupiškyje po to, kai apie jų įdarbinimą buvo pranešta Centro darbuotojams. Apie tai paklausta KC direktorė Jolita Janušonienė sakė, jog kol kas įdarbinta tik režisierė.

Direktorė nenorėjo plačiau kalbėti apie šį įvykį, tad kol kas tik galime spėlioti, kokio visuomenės ir rajono tarybos opozicijos atgarsio sulauks plečiamas Kupiškio kultūros centro kūrybinis aparatas.

N.Danienė ir V.Kirstukienė kaip viesulas įsiveržė į Kupiškio kultūrinį gyvenimą: gruodžio 29 d. buvo suvaidinti 4 muzikiniai spektakliai „Gražuolė ir pabaisa”. Bilietai, kainavę po 10-15 Eur, buvo graibstyte išgraibstyti. Kaip temainfo.lt sakė direktorė J.Janušonienė, vien Kupiškio žemės ūkio mokykla apie 70 bilietų nupirko – tai buvo šventiška kalėdinė dovana darbuotojams.

Ar kas nors kolektyvui pirko 2 Eur kainavusius bilietus ir į Kupiškio kultūros centro režisierės Vilijos Morkūnaitės spektaklį „Apie Sašą, keliones laiku ir… Kalėdas”, sunku pasakyti. Bet jau vien tai, kad pirmą kartą KC istorijoje spektaklis buvo vaidintas du kartus per dieną ir pakartotas vėliau (sausio 15 d.) – sveikintinas dalykas.

Visuomenė, žinoma, visada norės, kad bent biudžetinių įstaigų kolektyvams valdžios dėmesys būtų vienodas, ir, jeigu direktorė nenori komentuoti, kažkas turėtų paaiškinti, kodėl Kupiškio KC reikia net trijų – direktorės pavaduotojos kultūrai, kultūros veiklos vadybininkės ir kultūros darbo koordinatorės – etatų ir kuris kurį kuruos.

Paklausus, ar nekelia jaudulio tai, kad įsidarbinus gali kilti interpeliacinis karas, V.Kirstukienė irgi paklausė:

– Su kuo kariauti? Su tais, kurie tingi dirbti?

Tikimasi, kad N.Danienė ir V.Kirstukienė į Kupiškio KC įneš naujumo, o su juo ir – lėšų. Jau ateinančią savaitę Centro darbuotojams jos pateiks du projektus.

Rita Briedienė