Mušusieji poilsiautojus – Svėdasų ir jo apylinkių gyventojai

„Liepos 10 d. apie 1 val. prie Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos ežero atvykę keli vaikinai lazdomis ir lentgaliais panaudojo fizinį smurtą prieš vyriškį (gim.1973 m.), jo sūnų bei draugą. Keturi įtariamieji (visi gimę 1996 m.) sulaikyti ir uždaryti į areštinę”, – praneša Utenos apskrities VPK.

Anot Komunikacijos grupės vyriausiosios specialistės Astos Tuzikaitės, užpultieji ilsėjosi Priepado ežero pakrantėje. Šis ežeras randasi Šimonių girioje, apie 6 km nuo Svėdasų.

Sumušti žmonės – pasvaliečiai. Niekas muštynių neprovokavo. Dešimt vaikinų, ginkluoti lentomis ir beisbolo lazdomis užpuolė poilsiautojus iš chuliganiškų paskatų. Švaistėsi jie lazdomis ir patys nelabai suvokdami priežasties – buvo girti.

Anykščių rajono policija jaunuolius sulaikė netoli Svėdasų, nespėjusius grįžti namo. Visi – svėdasiškiai arba šio miestelio apylinkių gyventojai.

– Nesitikėjau, kad tai –mūsų žmonės. Priepado ežerą mėgsta poilsiautojai, išeiginėmis dienomis kartais net pristinga vietos palapinei pasistatyti. Čia muštynes dažnokai sukelia panevėžiečiai. Svėdasai niekada negarsėjo chuliganizmu, – temainfo.lt sakė Svėdasų seniūnijos seniūnas Valentinas Neniškis.

Kaip teigė policijos vyresnioji specialistė A.Tuzikaitė, į areštinę buvo uždaryti keturi aktyvūs muštynių dalyviai, kiti – nedalyvavusieji jose – paleisti namo.

– Sulaikytieji – policijai žinomi asmenys, teisti už vagystes, – temainfo.lt sakė A.Tuzikaitė.

Pasvaliečiai nukentėjo smarkai: sužalotos galvos, rankos; jie kreipėsi į medikus; po apžiūros ir suteiktos pagalbos jie paleisti gydytis namuose.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Rita Briedienė

Rimvydo Slapšinsko nuotr.

Valentinas Neniškis, Asta Tuzikaitė