Moteris matė, kaip iš jos sodybos vagia metalą

Rokiškio rajone nutraukti nusikalstamą veiką ir išsaugoti turtą padėjo sodybos šeimininės pastabumas ir policijos operatyvumas.

Rugsėjo 1-osios popietę, apie 17 val., Rokiškio rajono gyventoja, atvykusi į jai priklausančią nuolat negyvenamą sodybą Pandėlio seniūnijoje, kieme pastebėjo nematytą automobilį. Netrukus ji pamatė, kaip iš ūkinio pastato du vyriškiai tempia metalo laužą. Apie tai moteris tuoj pat informavo policiją. Gavę pranešimą Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato budėtojai į įvykio vietą nedelsdami išsiuntė operatyvinės grupės pareigūnus.

Nors iki įvykio vietos daugiau nei 20 km, pareigūnai sodyboje rado tebesidarbuojančius metalo vagis. Pamatę atskubančius pareigūnus jie nustebo: nesitikėjo, kad atokioje sodyboje kas nors gali juos užtikti vagiančius. Du vyriškiai buvo pasikrovę apie 400 kg metalo laužo ir įvairių sendaikčių, sodybos šeimininkei padarydami apie 500 Eur materialinės žalos.

Policijos pareigūnai nutraukė vagišių veiklą ir tuo nudžiugino šeimininkę. Rokiškio rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį („Vagystė“). Svetimoje sodyboje šeimininkavę vyriškiai gali būti baudžiami bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

 

Rasa Černauskaitė Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė

Rimvydo Slapšinsko nuotr.