Mokytoja Asta Jusienė: „Prieš rašant tekstą pajutau jaudulį”

Asta Jusienė

Kovo 1 d. Lietuvos mokslo akademijoje paaiškėjo Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio septinto konkurso „Rašom!“ nugalėtojai. Kupiškėnai laukė žinių, kaip sekėsi Kupiškio Kupos pradinės mokyklos mokytojai Astai Jusienei.

Neradę jos tarp laureatų skambinome mokytojai ir klausėme:

– Ar neapsigalvojote, ar dalyvavote konkurse?

Mokytoja A. Jusienė iš tiesų nepateko tarp apdovanotųjų, bet jos balsas buvo linksmas, nuotaika gera.

– Žadėjau nesijaudinti, bet turiu prisipažinti, jog prieš rašant tekstą pajutau jaudulį. Iš pradžių maniau, kad tik man taip atsitiko, bet paskui, pakalbėjusi su kitomis suaugusiųjų grupės dalyvėmis, sužinojau, jog prieš rašant ir joms ėmė virpėti pirštai. Tai neabejotinai atsiliepė dailyraščiui.

Visų grupių konkurso dalyviai – ir mokinukai, ir suaugusieji – rašė tą patį tekstą. Tai buvo Valdo Adamkaus, 1998 m. laimėjusio Prezidento rinkimus, kalbos ištrauka. Ji trumpa, rašymui buvo duotos 45 min. Mums buvo išdalinta po du lapus – jei suklystume ir norėtume perrašyti. Aš nesuklydau, bet turėjau laiko dar kartą parašyti tekstą. Vertinimui, vis dėlto, atidaviau pirmą bandymą. Mano bičiulė, atvykusi manęs palaikyti, sakė, jog teisingai ir padariau: pirmas variantas buvo kruopštesnis, estetiškesnis.

Originaliausiu darbu paskelbtas vilnietės Vaivos Stankutės dailyraštis.

Renginys prasidėjo 12 val., o baigėsi 15. Labai džiaugiuosi patekusi į finalą ir į tokią įsimintiną šventę. Po konkurso su mumis susitiko teatro ir muzikos aktorė, rašytoja Nijolė Narmontaitė; turėjau galimybę gauti jos autografą. Ji man pasirašė trečioje savo knygoje „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės (ko nematė žiūrovai)“. Mums koncertavo Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos vaikų muzikos studija „Sino Netto“, Vilniaus Gerosios Vilties vidurinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Viltukas“, eiles skaitė poetė Dalia Teišerskytė, renginį vedė visų mėgstamas radijo diktorius Juozas Šalkauskas. Išgirsti šiuos žmones, pamatyti juos buvo labai miela.

Grįžtu apdovanota daugybe dovanų – „Parker” plunksnakočiu (ant jo išgraviruotas užrašas „Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom! 2017″) knygomis, saldžiais prizais. Grįžtu namo kupina įspūdžių ir laiminga dalyvavusi šio konkurso finale, – temainfo.lt pasakojo pradinių klasių mokytoja A. Jusienė.

Pirmą vietą 3–6 klasių grupėje iškovojo Grigiškių pradinės mokyklos mokinys Ernestas Vidinevičius, 7–12 klasių grupėje – Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos gimnazistė Fausta Bogušaitė, o suaugusiųjų grupėje gražiausiai rašė Aistė Mileikienė iš Telšių. Originaliausiu darbu paskelbtas vilnietės Vaivos Stankutės dailyraštis – ji šioje grupėje laimi antrus metus iš eilės:  šįkart tekstu ji „nupiešė“ V. Kudirkos veido motyvus.

 

Rita Briedienė

Astos Jusienės asmeninio archyvo nuotraukos

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/03/2017_rasom_0302_1.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/03/2017_rasom_0302_2.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/03/2017_rasom_0302_3.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/03/2017_rasom_0302_5.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/03/2017_rasom_0302_7.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2017/03/2017_rasom_0302_8.jpg” descr=”” title=””]
[/gallery_box]