Mokymuose dalyvavo psichologai dr. Paulius Skruibis ir Valija Šap

Kupiškio rajono savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupė Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariate organizavo mokymus savižudybių prevencijos tema. Viena mokymų dalis buvo skirta policijos pareigūnams, kita – seniūnijų ir bendruomenių atstovams.

Psichologas Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas dr. Paulius Skruibis ir psichologė Valija Šap pasakojo apie pirmąją psichologinę pagalbą susidūrus su savižudybėmis ir jų rizika darbinėse situacijose, atkreipė dėmesį į paauglių elgesio ypatumus, keliančius grėsmę, pasidalijo darbo savižudybių rizikos srityje patirtimi ir aptarė aktualius klausimus.

Dalyviai dalijosi gerąja praktika, asmenine patirtimi savižudybių prevencijos klausimais, kalbėjo apie požymius, leidžiančius atpažinti savižudybės riziką, kokių ėmėsi veiksmų, kad padėtų asmeniui, atsidūrusiam kritinėje situacijoje. Visi sutiko, kad tuomet būtina psichologinė pagalba. Sėkmės garantas yra tinkamai suderinti tam tikrų institucijų tarpusavio veiksmai ir savitarpio pagalba, glaudus įvairių institucijų bendradarbiavimas – taip užtikrinamas pagalbos teikimo tęstinumas.

Mokymų dalyviai atliko praktines užduotis, nagrinėjo įvairias psichologo dr. P. Skruibio pateiktas situacijas, gilinosi į aplinkybes, ieškojo tinkamiausio sprendimo.

Psichologai gyrė mokymų dalyvius už tai, kad jie geba greitai atpažinti savižudybės rizikos požymius ir įvertinti rizikos laipsnį, išmano, kaip ir kokią pirmąją pagalbą suteikti asmeniui, prabilusiam apie savižudybę.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė