Mokykliniai projektai: rudiliečiai žavi ilgaamžiškumu, vaižgantiečiai – pragmatiškumu

Kai kurios mokyklos prisigalvoja tokių veiklų, jog dažnas rajono Kultūros centro filialas ar pats Centras galėtų pavydėti. Šiandien pasakojame apie du mokyklinius projektus. Kuris įdomesnis  – Kupiškio rajono Rudilių Jono Laužiko pagrindinės mokyklos projektas, stebinantis savo ilgaamžiškumu, ar Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazistų, žavintis pragmatiškumu?

 

Palėvenės moksleiviškų teatrų šventė

Rudilių Jono Laužiko pagrindinė mokykla turi puikią tradiciją – mokslo metams besibaigiant sukviesti įvairių mokyklų mokinius į teatro festivalį. Ši tradicija tęsiam nuo 1998-ųjų: iš pradžių tokie susitikimai vykdavo Rudiliuose, o nuo 2007 m. persikėlė į Palėvenės dominikonų vienuolyno kiemą. Kiekviena mokykla yra dalyvė, į festivalį atveža po spektakliuką; kasmet rengiama ir koncertinė programa. Į mokslo metų baigimo festivalį kviečiami ir kaimyninių rajono moksleiviai.

Šiemet į jį susirinko net penkių Kupiškio mokyklų bei Panevėžio rajono Geležių pagrindinės mokyklos teatralai.

– Vaidiname istorinę praeitį menančiuose pastatuose. Mums, pedagogams, svarbu, kad vaikai pažintų šį nuostabų mūsų rajono kampelį ir jį pamiltų. Be to, susitinkama su įdomiais teatro žmonėmis. Šiemet į mūsų mokyklos rengiamą mokinių teatro festivalį atvyko Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė. Ji yra gimusi ir augusi Noriūnuose, visai netoli Palėvenės. Vaikams buvo naudinga išgirsti jos padrąsinamąjį žodį, – temainfo.lt sakė Rudilių Jono Laužiko pagrindinės mokyklos direktorius Algirdas Venckus.

Mokiniai vaišinasi buvusio vienuolyno kieme ant laužo verdamu, ar iš mokyklos valgyklos atvežtu karštu maistu.

Rudiliečiai turi dar vieną didelę tradicinę šventę „Moliūgų diena”. Šiemet dar nėra paskelbta jos data – laukiama gero oro.

– Sodininkai sako, kad šie metai nebuvo geri moliūgams, bet mes tikrai jų turėsime, – temainfo.lt sakė mokyklos direktorius.

 

Rokiškio gimnazistų projektas „Mokytojau, būk draugas”

Anot Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus Gedimino Matiekaus, projektas „Mokytojau, būk draugas!”, kurio pirmasis renginys „Japonija – ant tavo stalo” įvyko spalio 5 d., yra įdomus, naudingas ir geras, padedantis formuoti bendravimo įgūdžius, o nuo gražaus tarpusavio bendravimo priklauso ir visa gimnazijos atmosfera.

Japoniškų užkandžių gaminimo paslaptimis su mokiniais dalinosi vokiečių kalbos mokytoja Asta Milaknienė bei dailės ir technologijų mokytoja Inga Vagonė. Apie Japoniją ir japonų tradicijas pasakojo istorijos mokytoja Dalia Golubeckienė.

Tai tik informacija. Tačiau šis projektas padėjo išmokti daug daugiau, negu numatyta paraiškoje, rašytoje Gintaro Steponavičiaus paramos fondo nacionalinio pilietiškumo konkursui „Jaunimo iniciatyva”. Projektą rašę gimnazijos Senųjų rūmų mokinių Seimo nariai jau iš patirties žino, kad toks interaktyvus mokymas ne tik padės daugiau sužinoti apie Japoniją, bet dar labiau sustiprins mokinių ir mokytojų tarpusavio draugiškumą: juk visi kartu gamins sušius.
– Nei kas nors iš mokinių, nei mokytojos nebuvo sušių gamybos specialistai. Gaminti šį japonišką užkandį buvo mokomasi proceso metu. Tai dialogą darė dar labiau betarpišką, didino ir taip neblogą pasitikėjimą vieni kitais, – temainfo.lt sakė J.Tumo-Vaižganto gimnazijos Ugdymo skyriaus vedėja, mokinių Seimo kuratorė Sigutė Letukienė.

Šis projektas bus vykdomas iki Naujųjų metų. Per tą laiką planuojama surengi dar keletą pamokų: ketinama susitikti su panevėžiečių grupe „TASK freerun”, praktikuojančia laisvąjį bėgimą, ir su mandalų tapybos mokytoja dailininke Asta Keraitiene. Į pastarąjį susitikimą bus kviečiami ir miesto gyventojai. Šis projektas ir siekia gimnazistų, mokytojų ir Rokiškio gyventojų bendruomeniškumo.

Jei užteks projekto pinigų, o jų tik 250 Eur., gimnazistai dar labai norėtų surengti paskaitą „Ką darytum, jei nebijotum?”

 

Rita Aukščionytė

J.Laužiko pagrindinės mokyklos ir J.Tumo-Vaižganto gimnazijos nuotraukos

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/PIC_0340.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/DSCF1692_2.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/PIC_0279.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/PIC_0293.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/1_rokiskis_projektas.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/2_rokiskis_projektas.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/3_rokiskis_projektas.jpg” descr=”” title=””]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/4_rokiskis_projektas.jpg” descr=”” title=””]

[/gallery_box]