Mokinius labiausia domina specialiosios policijos darbo priemonės

 Birželio 3 d. Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariate lankėsi Povilo Matulionio progimnazijos 1–5 klasių moksleiviai. Jų vizito tikslas – susipažinti su policijos pareigūno profesija, darbine aplinka ir darbo priemonėmis.

Smalsuoliai lankėsi operatyvaus valdymo grupės patalpose. Čia jiems buvo parodyta, kaip vaizdo stebėjimo kameromis dairomasi po visą miestą ir kaip tai padeda išaiškinti nusikaltimus, kitus teisės pažeidimus.

Pareigūnai mokiniams papasakojo apie komisariatą; apie viešosios, kriminalinės policijos specifiką, ekspertų, operatyvaus valdymo grupės veiklą. Mokinius ypač sudomino specialiosios policijos darbo priemonės. Visi galėjo pasimatuoti neperšaunamas liemenes, palaikyti rankose skydus ir ginklus. Jiems paaiškinta, kokiais atvejais ir kokiomis aplinkybėmis policininkai tai naudoja.

Pradinukams jau prasidėjo vasaros atostogos. Vaikams buvo primintos jų teisės ir pareigos, elgesio taisyklės viešosiose vietose, pagrindinės Kelių eismo taisyklės. Vaikai atidžiai stebėjo filmuotą medžiagą iš policijos pareigūnų kasdienybės, klausinėjo apie policijos darbą ir teigė, jog užaugę nori tapti policijos pareigūnais.

Lauktos ir išsvajotos vasaros atostogos pažers gausybę pramogų ir linksmybių. Prevencijos poskyrio specialistė Elida Krikščiūnienė moksleiviams palinkėjo saugiai elgtis gatvėje, namuose, užmiestyje, prie vandens telkinių ir rugsėjį sveikiems sugrįžti į klases.

 

Rasa Černauskaitė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialist