Mokėsi bendravimo metodų, piešė išnykusius Kavarsko apylinkių kaimus…


Archyvas perduotas bibliotekai

Stovykloje-plenere „Šeima –šeimai“ dalyvavo Anykščių rajono Kavarsko šeimos, vaikai, jaunuoliai ir suaugusieji. Rinktasi Petro Cvirkos gatvėje, kur gyveno Kavarsko mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja bei knygos „Kaip nepamiršti“ autorė Stasė Kisielienė su šeima. Čia mokytojos sūnus Rimantas Kisielius supažindino su motinos asmeninių laiškų, knygų ir rankraščių archyvu. Jis perduotas saugoti bibliotekai.


Plėtoti asmens prigimtines galias

Stovyklos veiklos persikėlė į Kavarsko miesto biblioteką. Į jas įsitraukė neuroedukatorės Aistė Butkevičiūtė-Džiaugienė, Renata Mačiunskaitė, psichologė Rūta Naudžiuvienė.
Neuroedukacija – specialūs metodai, išplėtojantys asmens prigimtines galias savigydai, suvaldantys stresą ir pašalinantys iš kūno streso sukeltus skausmus, negalavimus, sugrąžinantys kokybišką gyvenimą. Neuroedukacija ir dalis kitų projektinių veiklų buvo vykdomos atskirai vaikams, jaunuoliams ir suaugusiesiems.


Psichodramos – santykių terapija

Psichologė R. Naudžiuvienė supažindino su psichodramos metodu, kuris akcentuoja tarpusavio santykių svarbą žmogui.

Klasikinį psichodramos metodą – kaip santykių terapiją, kaip priemonę, kuri padėtų pagerinti žmonių tarpusavio santykius – Jakobas Lewy Moreno sukūrė ir ėmė taikyti XX a. trečio dešimtmečio viduryje. 
Seminaro dalyvės atliko grupės susitelkimo ir formavimo užduotis, susipažino su vaidmenų teorija, sudarė savo socialinio atomo žemėlapį ir praktiškai jį panaudojo. Užsiėmimo eigoje buvo kuriamas bendras koliažas – veikla skirta emociniams tarpusavio ryšiams užmegzti, kūrybiškumui, spontaniškumui išreikšti.


Vyko ekskursija po Kavarską

Tuo metu vaikams ir jaunuoliams veiklas vedė dailės mokytojas Rimantas Kisielius. Jam talkino Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas Audronius Žemaitis. Buvo atidaryta mokinių darbų paroda.

Vyko ekskursija po Kavarsko miestą: aplankytos senosios žydų kapinės, šalia esančios antrosios šios tautybės žmonių kapinės su išlikusiais antkapiniais paminklais, betoninių vartų arka ir nemaža betoninės tvoros dalimi; sutvarkyta genocido aukų vieta.
Vaikai ir jaunimas, jų tėvai savarankiškai ir padedami specialistų bandė eskizuoti ir piešti Kavarsko apylinkes ir architektūros paminklus.


Vietovardžių metams paminėti 

Socialinės partnerystės centras Kavarsko bendruomenei organizavo pozityvios tėvystės mokymus: bibliotekoje vyko diskusija, skatinanti atsakingos tėvystės įgūdžiams formuoti plėtojant pozityvius auklėjimo metodus. Dalyviai buvo supažindinti su pozityvios tėvystės metodinėmis rekomendacijomis, pagal jas vyko darbas grupėse; aptarti smurto artimoje aplinkoje prevencijos, vaiko teisių apsaugos ir kiti Kavarsko bendruomenei aktualūs klausimai. Smagu, jog šiuose mokymuose dalyvavo ir Kavarsko seniūnė Šarūnė Kalibataitė.

Jaunimo komanda su R. Kisieliumi piešė išnykusius apylinkių kaimus: papildyta Kavarsko Respublikos aikštės instaliacija, skirta vietovardžių metams paminėti.

Smagu, kad biblioteka tampa daugiafunkciniu „aviliu“, kur knygos, leidiniai, žinios atgyja per veiklas ir įtraukia žmones į gyvą žinių ir tobulėjimo pasaulį. 

[gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_1.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_2.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_4.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_5.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_6.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_7.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_8.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_9.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_10.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/07/kavarskas_projektas_11.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]


|Kavarsko miesto bibliotekos inf. ir nuotraukos